Kritizoval milost, teď mu hrozí kárnou žalobou, píše server

12.03.2012 12:15

Státní zástupce Marek Bodlák je známý tím, že nahlas říká, co si myslí. Zdá se však, že v justici je to poněkud nebezpečný postup. Za jeho přílišnou otevřenost mu v minulosti nadřízení vyhrožovali kárnou žalobou a zbavením funkce. Zatím však na svém postu zůstává a dál nahlas kritizuje to, co se mu v české justici zdá prohnilé. Naposledy se nelichotivě vyjadřoval např. o milosti prezidenta Klause pro úplatkářku Annu Benešovou.

Kritizoval milost, teď mu hrozí kárnou žalobou, píše server
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Anna Benešová byla odsouzena za korupci, ale prezident Klaus jí udělil milost a vysloužil si za to nepřeberné množství výtek z řad politiků. Jenže když stejně kritický názor vysloví představitel justice, hrozí mu zbavením místa. Státnímu zástupci Marku Bodlákovi hrozí kárnou žalobou za to, že se nelichotivě vyjádřil o milosti, kterou udělil prezident Václav Klaus právě Anně Benešové. Podnět ke kárné žalobě podal nezávislý spolek Šalamoun, který trvá na Bodlákově odchodu z funkce. Zprávu přináší server Lidovky.cz.

Kritizovati se zakazuje

„Podle spolku Šalamoun jsem se vyjádřil neuctivě vůči prezidentovi, když jsem kritizoval milost udělenou magistře Benešové a nesouhlasil s uváděnými důvody. Dožadují se kárné žaloby s návrhem na zbavení funkce; a na dočasné zproštění až do konečného rozhodnutí. Ministerstvo požádalo městskou státní zástupkyni, aby zajistila vyjádření naší obvodní šéfky a mě. Takže jsme zrovna v této fázi,“ popisuje situaci státní zástupce.

Bodlák přitom nevylučuje, že další návrh na kárnou žalobu může přijít i za poskytnutí tohoto rozhovoru. Není to totiž poprvé, co podobnému nátlaku čelí. Kdysi veřejně kritizoval ministra spravedlnosti Pavla Němce (tehdy US –DEU), nebo vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu. I tehdy mu hrozily kárné žaloby, ačkoli k nim nakonec nebylo přikročeno.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …