Krnáčová si kvůli Blance najala advokáty od Aleše Řebíčka

10.04.2015 11:55

Pražský magistrát si vybral advokátní kancelář, která za něj bude řešit spor kolem tunelu Blanka. Jenže jde o kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, která se dříve objevila na seznamu kanceláří, které poskytovaly právní poradenství Ministerstvu dopravy v době ministra Aleše Řebíčka (ODS). Za poradenství platilo tehdy Ministerstvo dopravy stamiliony korun a nebylo jasné, s čím ministerstvu radily. Upozornil na to server Aktuálně.cz.

Krnáčová si kvůli Blance najala advokáty od Aleše Řebíčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelového komplexu Blanka
reklama

Hlavní město se v posledních týdnech přelo s dodavateli o to, kdo je zodpovědný za promočené kabely, kvůli kterým se tunel letos na jaře opět neotevřel.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) tento týden řekla, že se s dodavateli dohodli na výměně zničených kabelů a vše spěje k otevření. Plánovaný termín je 15. září. Problém je ale v tom, kdo výměnu kabelů zaplatí.

Náměstek primátorky Petr Dolínek z ČSSD serveru řekl, že zmíněná advokátní kancelář už Prahu spoluzastupovala v jiných rozhodčích řízeních, které se týkají tunelového komplexu Blanka.

Celý text je ZDE

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

12:50 Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

Hostem nedělní Partie byl druhý český prezident Václav Klaus. Natvrdo prohlásil, že řeči premiéra An…