Krnáčová zavedla novou kartu na MHD. A Hřib teď plánuje, že ji přejmenuje

01.02.2020 21:47

Pražský primátor Zdeněk Hřib hledá nový název pro kartu nyní nazývanou Lítačka. Podle jeho slov na facebookovém profilu magistrát plánuje průzkum, v němž bude pro kartu hledat nové jméno. Píše o tom server Echo24.cz.

Krnáčová zavedla novou kartu na MHD. A Hřib teď plánuje, že ji přejmenuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Hřib na svém facebookovém profilu také představil limitovanou edici karet s designem od dobročinného projektu Maappi. Karet bude vydáno celkem 20 tisíc, autorem designu je Matěj Hošek trpící těžkou formou Aspergerova syndromu. Lidé je budou moci zakoupit ve Škodově paláci od pondělí, vybrat si budou moci mezi zelenou, bílou a červenou variantou. 

Hřib tak nyní vyzývá veřejnost, aby mu poradila, jak by se karta mohla jmenovat. Opencard ani Tramvajenka se mu nelíbí. Karta se před názvem Lítačka nazývala Opencard. 

Hřib na svém facebookovém profilu přináší také další dobrou zprávu. „Končí vám letos platnost Lítačky? Nevadí, prodloužili jsme ji automaticky o 3 roky. Je fajn, když nemusíme jít nikomu na ruku a můžeme dělat věci, které šetří rozpočet města a usnadňují lidem život. No a už jste si nainstalovali Lítačku do mobilu? Je to ideální řešení pro ty, kteří naopak žádnou kartu využívat nechtějí. Sám jsem si Lítačku do mobilu nahrál a za mě velká spokojenost. Mám tady k tomu i pár pěkných čísel. Uživatelé si Lítačku nově nainstalovali do svých téměř 32 tisíc mobilních zařízení. Aplikaci si od jejího spuštění stáhlo více než 630 tisíc uživatelů, pravidelně ji využívá přes 170 tisíc uživatelů,“ podotkl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…