Krutý výsměch: Pehe, Feri, Honzejku, Hollane... Čím víc vašich textů, tím lépe. Budu je šířit

25.01.2017 7:52

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ze srdce vysmál mnoha americkým politikům. Prý se dlouho chodili lísat do Silicon Valley, až se najednou nestačili divit. Plesl nešetřil ani české politiky. Advokát Radek Pokorný, blízký předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), by z něj radost neměl. Na paškál se dostal i Dominik Feri z TOP 09.

Krutý výsměch: Pehe, Feri, Honzejku, Hollane... Čím víc vašich textů, tím lépe. Budu je šířit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl

„Tak dlouho se demokrati chodili lísat do Silicon Valley, až jim všechny ty whizz kids v čele s Zuckerbergem podřízly krk a rovnou fikly i republikány,“ napsal na adresu amerických politiků Plesl. „Jo, to bylo nadšení z demokratizace médií. A najednou je z toho hate speech, fake news a Hitler. Miluju ten twist, je to tak osvěžující a očistné,“ vysmál se zámořským politikům.  

Nešetřil však ani české politiky. Dokud budou sociální demokraté a občanští demokraté přijímat rady od lidí, jako je advokát Radek Pokorný, ze svých těžkých problémů se prý nevyhrabou. Až když se Pokorného a spol. pánové a dámy z ČSSD i ODS zbaví, možná se zmátoží. Plesl to považuje za tak očividné, že nechápe, proč to zatím nikdo neřekl nahlas.

„Dokud budou předsedové ČSSD a ODS poslouchat rady z entit v networku Radka Pokorného, nikdy se jejich strany ze svých těžkých problémů nevyhrabou. To je naprosto bazální problém české politiky. Teprve až ho ‚old parties‘ vyřeší, mohou začít dělat úspěšnou politiku. Je fascinující (ale i příznačné), že to tam nikdo ani nedokáže správně pojmenovat,“ podivuje se na sociální síti Facebook šéfredaktor deníku Andrej Babiše (ANO).

Anketa

Bude prezident Donald J. Trump čelit pokusu o atentát?

hlasovalo: 4323 lidí

Na paškál si ovšem vzal i Dominika Feriho z TOP 09 a další aktéry veřejného dění, jejichž názory prý nepřestane na sociální síti sdílet. Vysvětlil proč.

„Zatímco progresivní levice (neomarxisti) chtějí nepohodlné názory zakazovat a jejich nositele ostrakizovat, liberálové vědí, že čím víc prostoru progresivisté se svými názory dostávají, tím světlejší je budoucnost liberalismu. Proto tak fandím Pehemu, Honzejkovi, Sedláčkovi, Hollanovi, Sobotkovi, Ferimu a dalším, jejichž texty budu dál hojně sdílet.“

Příspěvky J. Plesla:

Zatimco progresivni levice (neomarxisti) chteji nepohodlne nazory zakazovat a jejich nositele ostrakizovat, liberalove vedi, ze cim vic prostoru progresiviste se svymi nazory dostavaji, tim svetlejsi je budoucnost liberalismu. Proto tak fandim Pehemu, Honzejkovi, Sedlackovi, Hollanovi, Sobotkovi, Ferimu a dalsim, jejichz texty budu dal hojne sdilet.
 
Dokud budou předsedové ČSSD a ODS poslouchat rady z entit v networku Radka Pokorného, nikdy se jejich strany ze svých těžkých problémů nevyhrabou. To je naprosto bazální problém české politiky. Teprve až ho "old parties" vyřeší, mohou začít dělat úspěšnou politiku. Je fascinující (ale i priznacne), že to tam nikdo ani nedokáže správně pojmenovat.
 
Tak dlouho se Demokrati chodili lísat do Sillicon Valley, az jim vsechny ty whizz kids v cele s Zuckerbergem podrizly krk a rovnou fikly i Republikany. Jo, to bylo nadseni z demokratizace medii. A najednou je z toho hate speech, fake news a Hitler. Miluju ten twist, je to tak osvezujici a ocistne.
 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…