Krym miluje Rusko, hlásí prý místní televize. A ukazuje logo s vlajkou a srdcem

15.03.2014 10:15

Pod heslem „Krym miluje Rusko“ informuje MF Dnes o ruské propagandě v televizním vysílání na Krymu. Proruské úřady totiž vyřadily všechny opoziční kanály a televize v krátkých intervalech vysílá ruskou hymnu, slibuje mnohé výhody po připojení k Rusku a vše zdůrazňuje logem v podobě ruské vlajky a srdce, v němž jsou vepsaná slova Rusko a Krym.

Krym miluje Rusko, hlásí prý místní televize. A ukazuje logo s vlajkou a srdcem
Foto: red
Popisek: Rusko
reklama

Deník MF Dnes přinesl informace z Krymu před nedělním referendem o připojení poloostrova k Rusku. Právě ruská propaganda prý vítězí na celé čáře a není se čemu divit. Proruské úřady mimo jiné vypnuly veškeré opoziční vysílání a po zapnutí televize tak občané Krymu slyší ruskou hymnu a informace z pera Moskvy.

Obyvatelé Krymu prý hledí na neustále přítomné logo ve vysílání televize. To obnáší ruskou vlajku a srdce, v němž jsou vepsaná dvě slova: Rusko a Krym. Převedeno do slov se jedná o tvrzení Krym miluje Rusko. A naopak. V pravidelných intervalech jsou občané podle MF Dnes přesvědčováni, že s Ruskem dostanou vyšší důchody, kvalitní zdravotní péči… Pak přichází datum referenda 16. března a „S Ruskem spolu…“.

Je zřejmé, že tato mediální masáž má za cíl zpracovat obyvatelstvo před referendem o budoucnosti Krymu. Opoziční kanály jsou vypnuté. „Vypnuli v podstatě všechno, co nebylo promoskevské,“ cituje deník Alexandra Jankovskije, novináře z místní televize Černomorskaja. Ta prý byla vypnuta jako první, a to už 3. března. Mimo provoz je i její web.

Ruský kanál kyjevskou vládu nazývá skupinou fašistů a banderovců

Trvalo prý jen jediný den a na její frekvenci začala vysílat moskevskou propagandu Rossija 24. Ruský kanál, kde kyjevskou vládu nazývají skupinou fašistů a banderovců, která ohrožuje životy Rusů nejen na Krymu, ale po celé Ukrajině.

Na Krymu se Moskva pustila do propagandistické války a podle MF Dnes ji také vyhrává. Je zcela nepravděpodobné, že by nedělní referendum přineslo jiný výsledek než připojení Krymu k Rusku.

Alexandr Jankovskij má prý jasno ohledně budoucnosti. Podle něj se může stát, že ruský prezident Putin bude ve svém tažení pokračovat okupací východních regionů Ukrajiny. A v takových podmínkách Saša žít nechce. Pojede prý do Kyjeva. Nebo do Polska. Aby až zapne televizi, nemusel poslouchat ruskou hymnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dávky a Romové: Šlachta velmi přitvrdil

11:24 Dávky a Romové: Šlachta velmi přitvrdil

Hnutí Přísaha v průzkumech stále posiluje a Robert Šlachta začíná dostávat prostor v médiích, aby uk…