Krym miluje Rusko, hlásí prý místní televize. A ukazuje logo s vlajkou a srdcem

15.03.2014 10:15

Pod heslem „Krym miluje Rusko“ informuje MF Dnes o ruské propagandě v televizním vysílání na Krymu. Proruské úřady totiž vyřadily všechny opoziční kanály a televize v krátkých intervalech vysílá ruskou hymnu, slibuje mnohé výhody po připojení k Rusku a vše zdůrazňuje logem v podobě ruské vlajky a srdce, v němž jsou vepsaná slova Rusko a Krym.

Krym miluje Rusko, hlásí prý místní televize. A ukazuje logo s vlajkou a srdcem
Foto: red
Popisek: Rusko

Deník MF Dnes přinesl informace z Krymu před nedělním referendem o připojení poloostrova k Rusku. Právě ruská propaganda prý vítězí na celé čáře a není se čemu divit. Proruské úřady mimo jiné vypnuly veškeré opoziční vysílání a po zapnutí televize tak občané Krymu slyší ruskou hymnu a informace z pera Moskvy.

Obyvatelé Krymu prý hledí na neustále přítomné logo ve vysílání televize. To obnáší ruskou vlajku a srdce, v němž jsou vepsaná dvě slova: Rusko a Krym. Převedeno do slov se jedná o tvrzení Krym miluje Rusko. A naopak. V pravidelných intervalech jsou občané podle MF Dnes přesvědčováni, že s Ruskem dostanou vyšší důchody, kvalitní zdravotní péči… Pak přichází datum referenda 16. března a „S Ruskem spolu…“.

Je zřejmé, že tato mediální masáž má za cíl zpracovat obyvatelstvo před referendem o budoucnosti Krymu. Opoziční kanály jsou vypnuté. „Vypnuli v podstatě všechno, co nebylo promoskevské,“ cituje deník Alexandra Jankovskije, novináře z místní televize Černomorskaja. Ta prý byla vypnuta jako první, a to už 3. března. Mimo provoz je i její web.

Ruský kanál kyjevskou vládu nazývá skupinou fašistů a banderovců

Trvalo prý jen jediný den a na její frekvenci začala vysílat moskevskou propagandu Rossija 24. Ruský kanál, kde kyjevskou vládu nazývají skupinou fašistů a banderovců, která ohrožuje životy Rusů nejen na Krymu, ale po celé Ukrajině.

Na Krymu se Moskva pustila do propagandistické války a podle MF Dnes ji také vyhrává. Je zcela nepravděpodobné, že by nedělní referendum přineslo jiný výsledek než připojení Krymu k Rusku.

Alexandr Jankovskij má prý jasno ohledně budoucnosti. Podle něj se může stát, že ruský prezident Putin bude ve svém tažení pokračovat okupací východních regionů Ukrajiny. A v takových podmínkách Saša žít nechce. Pojede prý do Kyjeva. Nebo do Polska. Aby až zapne televizi, nemusel poslouchat ruskou hymnu.

reklama

autor: dkr

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…