Kubice je na Šluknovsku. Starostové: Už by nám nemuseli tolik krást kanály

08.11.2011 12:03

Ministr vnitra Jan Kubice dorazil na sever Čech. Spolu s policejním prezidentem Petrem Lessym přijeli diskutovat se starosty tamních obcí o nepokojích, které je zmítají.

Kubice je na Šluknovsku. Starostové: Už by nám nemuseli tolik krást kanály
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cedule města Rumburk

Starostové žádali ministerstvo vnitra a policejní prezídium o navýšení počtu policistů v regionu. Bylo jim vyhověno. Na tiskové konferenci po jednání proto padala téměř výhradně slova chvály.

"Jsem ráda za vědomí, že kdykoli budu mít problém, mohu zvednou telefon a zavolat o pomoc," komentovala úzkou spolupráci mezi obcemi a policií starosta Šluknovska Eva Džumanová.

Zvýšený počet policistů v ulicích by mohl zamezit i menším úskalím, než je násilí. Například problému, který se místním obcím každou zimu vrací. "Obáváme se, že jako každoročně, až napadne sníh, budou nám jaksi odinstalovány kanály, které jsou zvlášť tehdy nadmíru potřebné," uvedl starosta Rumburka Jaroslav Sykáček.

Situaci v oblasti v létě vyhrotil útok v jednom z barů v Novém Boru, kde skupinka místních Romů mačetami napadla hosty. Následovalo několik dalších násilností a protestů místních. Ani po několika měsících není situace zcela klidná.

Čtěte:

Kubice jede na Šluknovsko. Starostové si stěžují. Chtějí více policistů

Vládní zmocněnkyně navštívila Šluknovsko. Bojí se extremistů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…