Kubice znovu slíbil: Šetřit se bude na manažerech, ne na policistech

12.03.2012 20:28

Rozpočet ministerstva vnitra by se měl ztenčit o necelé dvě miliardy, což se může negativně podepsat na stavu bezpečnostních složek České republiky. Ministr vnitra Jan Kubice v České televizi řekl, že v žádném případě nechce, aby snížení rozpočtu policisté a hasiči pocítili na svých mzdách. Odpovědnost za hospodaření prý plně nechává na ředitelích nově vytvořených krajských komisí pro úspory.

Kubice znovu slíbil: Šetřit se bude na manažerech, ne na policistech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

„Zatím na ministerstvo vnitra připadají 1,7 miliardy, což je velmi nepříjemné,“ uvedl Jan Kubice v pořadu Interview 24. Loni jeho resort dostal o devět set milionů korun navíc, nyní by měli téměř dvě miliardy zase vracet.

„Ministr Kalousek se vyjádřil, že je prý ochoten jednat, ale jen v případě, že mu konkrétní ministr řekne, kde to má vzít. A já mu neumím říct, odkud má ty peníze vzít,“ podotkl ministr. Snižování rozpočtu se podle něj ale dalo očekávat už loni v létě. Tehdy Kubice navrhl zřízení tzv. komisí na úspory, které se měly postarat o hospodaření jednotlivých krajů.

Policisté odnikud odcházet nebudou

„To není reforma policie, to je prostě situace, kterou musíme zvládnout jako krizoví manažeři. Krajští ředitelé nesou odpovědnost, aby vyšli s rozpočtem,“ uvedl Kubice. „Je to manažerský úkol těch ředitelů krajů, tu z nich nikdo nesejme a měli nějakých tři čtvrtě roku na to, aby se na tuto situaci připravili."

Ministr Kubice v každém případě odmítá, že by se měl nižší rozpočet projevit tím, že policisté z některých míst jednoduše odejdou. „To v žádném případě. Ta cesta nevede tím, že by policisté v přímém výkonu služby, ať už jsou to třeba obvodní oddělení, byli rušeni,“ odmítl Kubice. Úspory podle něho přináší slučování manažerských struktur. „Třeba v Brně dochází v současné době k tomu, že se spojují dva územní odbory v jeden. Ale občan to nepozná, to pokrytí zůstane naprosto stejné, jen dojde k úspoře šesti milionů,“ dodal ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

15:35 Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

Hazardní krok, ve kterém Boris Johnson vsadil takřka všechno. Nosný motiv provést už konečně brexit …