Kvůli TOP 09 máme v ulicích občanskou válku, píše komentátor

25. 8. 2013 11:58

Na několika místech České republiky se během soboty odehrála řada pochodů radikálů zaměřená proti Romům. Lukáš Matoška v komentáři pro server Britské listy poznamenává, že za neblahou situaci, která místy připomíná občanskou válku, zodpovídá TOP 09 v čele s Karlem Schwarzenbergem.

Kvůli TOP 09 máme v ulicích občanskou válku, píše komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

Protesty z poslední doby, jak je známe z Českých Budějovic či z Duchcova, jsou podle autorova názoru jen důsledkem strašné sociální politiky exministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09), jenž zeštíhlil dávky natolik, že dokonce poprvé v historii vyhnal do ulic i handicapované spoluobčany.

„Shrnuto a podtrženo, v Česku to dnes místy vypadalo jako za občanské války. Kdo chce odvrátit nejhorší, musí se nutně potýkat s důsledky asociální politiky uplynulých let, politiky, jíž násilí pouze vystavilo účet. A na prvním místě je třeba brojit proti tomu nejnebezpečnějšímu – proti knížecímu rasismu TOP 09,“ zdůrazňuje autor.

Tomuto druhu rasismu musí podle Matoškova názoru čelit levicové strany promyšlenou sociální politikou. Levicové strany musí dokázat ochránit také nejvýraznější oběti českého polistopadového kapitalismu - Romy. Pokud to levicové strany nedokážou, nelze podle autora vyloučit, že nám hrozí nástup radikálů k moci, tak jak se to stalo v Německu ve třicátých letech minulého století.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…