Kvůli demonstraci na Letné o víkendu Praha posílí provoz metra a omezí tramvaje v centru

13.11.2019 20:15

Pražský dopravní podnik (DPP) v sobotu kvůli demonstraci na Letné posílí provoz metra. V neděli pak v době oslav třicátého výročí událostí 17. listopadu 1989 omezí provoz tramvají v centru, některé budou jezdit po objízdných trasách. ČTK o tom dnes informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Všechna víkendová dopravní opatření jsou na webu DPP.

Kvůli demonstraci na Letné o víkendu Praha posílí provoz metra a omezí tramvaje v centru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo DP

Kvůli sobotní demonstraci není plánována dopravní uzavírka, policie však může operativně uzavřít či omezit komunikace v okolí. Akce začne ve 14:00. Navazuje na červnovou demonstraci na Letné, která byla největší od roku 1989. Podle organizátorů ze spolku Milion chvilek na ni dorazilo čtvrt milionu lidí.

V neděli musí účastníci oslav počítat s dopravními omezeními zejména v centru hlavního města. Večer budou například uzavřeny ulice Wilsonova a Mezibranská v úseku Hlavní nádraží – Žitná. Neprůjezdný bude už od sobotního večera také levý jízdní pruh Legerovy ulice a s dočasným omezením provozu musí v neděli řidiči počítat i na Václavském náměstí, Národní třídě, Albertově nebo na trase Sametového pochodu.

„Hlavní město Praha spolupracuje se všemi složkami Integrovaného záchranného systému na zajištění bezpečného průběhu oslav 17. listopadu. V souvislosti s dopravními opatřeními je pro veřejnost zřízena i informační linka,“ uvedl náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček. Informační linka na čísle 800 100 991 bude fungovat v sobotu od 09:00 do 21:00 a v neděli od 08:00 do 22:00.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…