Kvůli homosexuálům vyžadujícím respekt došlo v rádiu na drsná slova proti katolické církvi i Čunkovi

07.08.2017 17:40

V Praze celý týden poběží festival Prague Pride, který propaguje práva sexuálních menšin. Má tento festival ještě své opodstatnění, nebo už je v podstatě zbytečný, protože v České republice nejsou sexuální menšiny diskriminovány? V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu se na to veterána českého hnutí za rovnoprávnost homosexuálů Jiřího Hromady zeptal moderátor Jan Moláček.

Kvůli homosexuálům vyžadujícím respekt došlo v rádiu na drsná slova proti katolické církvi i Čunkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod hrdosti gayů a leseb Prague Pride. Účastnili se i zástupci velvyslanectví USA nebo primátorka Adriana Krnáčová
reklama

Hromada zavzpomínal na počátky devadesátých let, kdy měli homosexuálové řadu přání, ale jali se je prosazovat teprve postupně. Když byl v novém tisíciletí přijat zákon o registrovaném partnerství, zdálo se, že je snaha úspěšně završena. Byla to velká změna, protože za komunistů žili homosexuálové v ústraní.  

Ani dnes to ještě není dokonalé. Většinová společnost je sice k sexuálním menšinám tolerantní, ale tolerance nemá stejnou váhu jako respekt. „Tím říkám, že já jsem ten skvělý, protože já vás toleruji, i když si to nezasloužíte,“ popsal rozdíl Hromada.

Zmínil i zlínského hejtmana a senátora Jiřího Čunka. Hejtman a případně i katolická církev proti homosexuálům důrazně vystupují, ale je to přitom katolická církev, která má na kontě řadu sexuálních skandálů. „V Praze je na 40 gay a lesbických podniků a nečtu v novinách, že by tam byly nějaké skandály,“ uvedl host.

Osobně by byl rád, kdyby se podařily prosadit do zákona o registrovaném partnerství adopce dětí nebo vdovský důchod, netrvá ale na tom, aby bylo registrované partnerství postaveno na roveň klasickému manželství. Na adopcích trvá už s ohledem na to, že dětské domovy v České republice jsou plné dětí, které si zaslouží vyrůstat v rodinách, a to i v rodinách homosexuálů. „My tu konzervativní hodnotu chceme stvrdit,“ poznamenal s poukazem na institut rodiny.

Je mu ale trochu líto, jak o Prague Pride informují česká, především komerční média, která zdůrazňují některé křiklavé momenty jako třeba muže oblečené v latexu, ale už neberou v potaz ty tisíce lidí, kteří v klidu kráčejí v průvodu a chtějí jen dát najevo svůj názor. V průvodu nechybějí ani maminky s kočárky, ale toho si média moc nevšímají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…