Laudát lamentuje: Nevzdělaní lidé. Tmářství se tu vydává za svobodu

12.06.2021 14:02

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát přinesl s blížícím se koncem týdne nepříjemné zjištění. Souvisí s návštěvou šéfky běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou, která v tomto týdnu navštívila Česko a vyzvala Senát, aby odsoudil Lukašenkův totalitní režim. Podle Laudáta to bylo jistou připomínkou, že zapomínáme, jak jsme čekali na svobodu, dokud nepřišla sametová revoluce. Dokazuje to podle něj třeba náš přístup k očkování, které by nás konečně mohlo přiblížit k normálnímu životu.

Laudát lamentuje:  Nevzdělaní lidé. Tmářství se tu vydává za svobodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, kterou mnozí prohlašují za regulérní prezidentku včetně předsedy horní komory Miloše Vystrčila (ODS), vyzvala ve středu v českém Senátu k vytvoření mezinárodního tribunálu, který by trestně stíhal představitele diktatury běloruského autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Uvedla to ve středu v projevu v českém Senátu.

Senát pak vyzval běloruskou vládu k propuštění všech politických vězňů a požádal o uvalení dalších sankcí EU a NATO na Lukašenkův režim.

Právě politická situace v Bělorusku, v zemi, kde panuje poslední evropská totalita, byla v podání Cichanouské velkou připomínkou, jak zdlouhavé může být čekání na svobodu. „I my jsme to zažili, ale zřejmě už trochu pozapomněli,“ upozorňuje Laudát na svém facebooku.

„Nejistota by se dala krájet: končící týden moc dobrých zpráv nenabídl. V neděli se v Česku objevila Svjatlana Cichanouská. Pro ty s krátkou pamětí nabídla možnost připomenout si náš už zapomenutý příběh před listopadem ‘89 o beznaději při čekání na svobodu. Ale kdeže by tohle zajímalo voliče SPD, ANO, komunistů, Šlachty a dalších,“ povzdechl si.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Nerozumí zaostalému přístupu části české společnosti ve vztahu k očkování proti nemoci covidu-19, jehož odmítání někteří vnímají jako boj za svobodu. „S rozšiřující se možností přece jen se dočkat očkování proti čínskému viru se ukazuje, jak tragická je úroveň vzdělanosti a odpovědnosti v naší společnosti. Chovat se jako tmář je velkou částí lidí vydáváno za boj za svobodu,“ doplnil.

V diskusi pod jeho příspěvkem také diskutéři vyjadřovali obavy, aby vláda opět situaci nepodcenila, jelikož podle jejich názoru stejně jako loni neprobíhají velké přípravy na možnou další podzimní vlnu koronavirové epidemie, přestože se v teplých měsících situace jeví jako příznivá.

Poslední týdny skutečně ukázaly, že o očkování proti covidu-19 mají mnohem menší zájem mladší ročníky, na které přišla řada. Jednak mají menší strach z onemocnění nebo jsou k vakcinaci kritičtější prý i proto, že nedostávají v rámci očkování jednoznačné odpovědi, což v nich nevzbuzuje důvěru.


 

reklama

autor: nab

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

22:35 Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …