Laudát píše Lipavskému, aby okamžitě vyhodil velvyslance v Číně. A je vážně zvědavý, jak se ministr předvede

30.12.2021 11:06 | Ze sítí

František Laudát, předseda Klubu angažovaných nestraníků, se pořádně obul do velvyslance České republiky v Číně. Vyzval ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), aby tohoto velvyslance okamžitě vyhodil. Zde je důvod.

Laudát píše Lipavskému, aby okamžitě vyhodil velvyslance v Číně. A je vážně zvědavý, jak se ministr předvede
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Český velvyslanec v Pekingu Vladimír Tomšík v rozhovoru s čínským deníkem Beijing Daily jménem prezidenta republiky Miloše Zemana podpořil konání zimní olympiády v Číně v roce 2022. Učinil tak dříve, než se česká vláda Petra Fialy rozhodla, zda na hry také vyšle nějakého politického zástupce, nebo se přidá na stranu USA, které olympiádu politicky bojkotují a vysílají do nejlidnatější komunistické země světa jen své sportovce.

Právě to, že se český velvyslanec vyjádřil bez toho, aby znal stanovisko vlády, je důvod k vyhazovu, protože za zahraniční politiku odpovídá vláda, která se dosud nevyjádřila. A nikoli prezident.

„Fialova vláda zatím nereagovala na výzvu KANu, aby se připojila k diplomatickému bojkotu zimních olympijských her v Pekingu. Prostor okamžitě vykryl velvyslanec v Pekingu, jistý Vladimír Tomšík, který jménem prezidenta podpořil pořádání olympiády. Doufám, že ho nový ministr Jan Lipavský za tohle okamžitě vyhodí. Za zahraniční politiku je z Ústavy odpovědná vláda, resp. premiér vlády. Nějaký velvyslanec do toho nemá co mluvit. To už se může za chvíli vyjadřovat jménem Nejedlého, nebo Ovčáčka,“ vypálil předseda KAN Laudát.    

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

„Kauza Vladimír Tomšík jen ukazuje, že pročínská hradní klika pokračuje v poškozování zájmů České republiky a že by si noví ministři měli okamžitě udělat pořádek ve svých resortech. Tak jsem zvědavý, jak se pan Lipavský předvede! Tohle vážně nejde, takový podraz na vládu!“ zlobil se dál Laudát.

Zimní olympiáda v Číně začne v neděli 4. února a skončí 20. února. Od počátku nového tisíciletí to budou už druhé olympijské hry v hlavním městě Čínské lidové republiky. První taková olympiáda proběhla v roce 2008. Šlo o olympiádu letní.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Kdo nese odpovědnost za situaci v Praze? Vláda nebo Vy?

Jako primátora se vás ptám. Jak je možné, že se v jiných krajíc řeší, zda mají pro uprchlíky kapacity (ubytovací, zdravotní, sociální, práci…),v Praze toto evidentně nikdo neřešil, nikdo se lidí neptal. Víte mě to přijde tak, že hlavně pažané jsou solidární hodně, ale zbytek republiky méně a ze všeh...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

14:03 VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

Třetí den obytňákového putování Andreje Babiše po jižní Moravě má zatím bezkonkurenčně nejdramatičtě…