Laura Janáčková si prý útok na sebe nenechá líbit. Ukázala diplomy, hrozí žalobou a chce omluvu

25.09.2014 17:23

Článek o Lauře Janáčkové, který ParlamentníListy.cz zveřejnily ve středu pod titulkem: „Babišova senátní kandidátka má závažný problém. Zřejmě si vymyslela svou lékařskou praxi“ logicky vyvolal obranný reflex u ženy, které se dotýkal. Reagovala proto ve čtvrtek svým tiskovým vyjádřením, v kterém řadu věcí popírá. Rovněž nechala nahlédnout na svém pracovišti do zde vyvěšených diplomů dokazujících její vzdělání. Nutno dodat, že to přímo ve zmiňovaném článku zpochybňováno nebylo.

Laura Janáčková si prý útok na sebe nenechá líbit. Ukázala diplomy, hrozí žalobou a chce omluvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Laura Janáčková
reklama

„Tento článek vnímám jako na politickou objednávku realizovaný ubohý mediální útok pro ti mé osobě a hnutí ANO, za které kandiduji. Současně jde o devastující snahu o moji profesní diskreditaci.

Fotogalerie: - Dokumenty Laury Janáčkové

Laura Janáčková
Diplom z Filozofické fakulty UK
Diplom z Univerzity Palackého v Olomouci
Z univerzity ve Vídni
Doktorát z UK
Kandidát psychologických věd

Článek, tak, jak je napsán, obsahuje neuvěřitelné množství lživých sdělení. Zpochybňuje mé vzdělání, tituly, odbornou a publikační činnost i odbornou kompetenci vůči mým pacientům. Opírá se vesměs o ‚zdroje, které si nepřejí být jmenovány‘, mylné informace a nepodložené spekulace. Dostala jsem minimální prostor pro vyjádření, navíc, zřejmě záměrně, vesměs k úplně jiným věcem, než o jakých článek pojednává,“ uvádí ve svém prohlášení Janáčková.

Konstatuje v něm též, že už před několika dny i ona obdržela hanopis podobného obsahu (z kterého podle ní článek tedy vychází), pro jehož odeslání byla profesionálním způsobem zneužita e-mailová adresa děkana 1. lékařské fakulty UK v Praze prof. MUDr. Aleksi Šeda, DrSc., na jehož podnět už celou věc šetří policie. „Když tento pokus v kategorii trestného činu nezafungoval, jsou tu Parlamentní listy, které se ochotně zapojily do štvavé kampaně,“ píše dál Janáčková.

Předložila diplomy a ukázala knihy a publikace

A předkládá odůvodnění toho, proč se rozhodla tiskové prohlášení zaslat a na článek reagovat. Mimo jiné zdůrazňuje, že její vzdělání je zcela nezpochybnitelné, což dokládá fotografiemi a kopiemi diplomů.

„Je lež, že nemám potřebnou praxi či situaci v onkopsychologii vůbec neznám, jak tvrdí další z redakcí oslovených lidí pohybujících se v oblasti léčby rakoviny. Psychologické problematice onkologických pacientů se věnuji od skončení svých studií, tedy od roku 1991, což je více než 23 let, má praxe, kterou redaktorka jejími slovy nenašla na Googlu, je uvedena ve strukturovaném životopise. Stačilo o něj požádat. Pro doplnění poskytuji vyjádření vedoucích představitelů mého zaměstnavatele, kde aktuálně působím,“ uvádí Laura Janáčková.

Atestaci nutnou pro psychology opravdu nemá. Pro výkon její práce to není prý potřeba

Připouští však, že jednou z pravd v článku je, že není atestovanou klinickou psycholožkou. „Skutečně, byť jsem docentkou klinické psychologie, tedy nositelkou druhého nejvyššího pedagogického a vědeckého titulu v tomto oboru, klinickou psycholožkou opravdu nejsem, nikdy jsem jí nebyla a nikdy jsem se takto neprezentovala. Zaprvé, pro výkon mé práce nic takového není třeba, zadruhé, zásadně odmítám být obětí klientelistických praktik občanského sdružení pod názvem Asociace klinických psychologů ČR. Tato monopolní organizace ovládaná úzkou skupinou vyvolených totiž vysává nemalé peníze z absolventů a rozhoduje o profesním růstu, odbornosti a pracovním uplatnění všech, kteří se klinickou psychologií chtějí živit. Naopak, vždy jsem byla pro řešení, aby pozice psychologa ve zdravotnictví a klinického psychologa nebyla monopolizována, popřípadě byla součástí stavovské organizace všech nelékařských profesí. Tento můj jasný postoj a dlouholetý odborný spor se zřejmě stal hlavním důvodem opakovaných útoků asociace klinických psychologů proti mé osobě a snaze o profesní a teď i politickou likvidaci,“ reaguje dále Janáčková.

CELÉ ZNĚNÍ REAKCE LAURY JANÁČKOVÉ ZDE

Podle ní každému soudnému člověku snad musí být jasné, že jen těžko by mohla dvě desetiletí pracovat s pacienty bez odpovídajícího vzdělání a kvalifikace a že pokud měl kdokoli jakékoli kritické připomínky k její práci, vzdělání, odbornosti, vědecké či publikační činnosti, určitě by se veřejně ozval dřív než dva týdny před volbami, ve kterých kandiduje.

Bude se bránit a hájit. Všemi dostupnými prostředky 

Na závěr s odvoláním na závažnost útoku, který je proti ní veden, se rozhodla Janáčková, jak uvedla, bránit všemi dostupnými právními prostředky.

„Mí právní zástupci proto v tuto chvíli připravují trestní oznámení pro trestný čin pomluvy na Asociaci klinických psychologů ČR a na její prezidentku Mgr. Hanu Jahnovou, která je podle mých informací zdrojem lživých informací, které se v této souvislosti v posledních dnech objevují a které se stávají nástrojem politického boje v rámci blížících se voleb.“

Omluvu žádá i po ParlamentníchListech.cz za to, že dle jejího mínění přinesly nepravdivé či neúplné informace. Ty budou příběh Laury Janáčkové nadále sledovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ahe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …