Lavrov vyloučil jaderný útok na Ukrajinu. Šojgu obvinil USA a západ, že „prodlužují“ válku

19.04.2022 16:54

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes vystoupili s prohlášeními, která monitoruje server Novinky.cz. Lavrov ubezpečil, že Rusko na Ukrajině nepoužije jaderné zbraně, Šojgu se vyjádřil k válce po třech týdnech.

Lavrov vyloučil jaderný útok na Ukrajinu. Šojgu obvinil USA a západ, že „prodlužují“ válku
Foto: MZV RF
Popisek: Sergej Lavrov, ministr zahraničí RF

O tom, že Rusko nenasadí na Ukrajině jaderné zbraně, hovořil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v indické televizi India Today. Podle jeho slov se mluví jen o konvenčních zbraních. Zároveň uvedl, že v tomto směru nelze věřit ukrajinskému prezidentovi Zelenskému, který o možném použití jaderných zbraní hovořil. Rusko však přitom své jaderné zbraně uvedlo do zvýšené pohotovosti.

„Operace na východě Ukrajiny má za cíl od úplného počátku zcela osvobodit Doněckou a Luhanskou republiku. A tato operace bude pokračovat,“ sdělil Lavrov, že na Ukrajině začala nová fáze války.

K válce na Ukrajině se vyjádřil i Sergej Šojgu. Podle jeho slov Rusko konzistentně naplňuje plán osvobození obou povstaleckých republik na Ukrajině. Spojené státy a další západní země pak podle něj dělají vše pro to, aby „prodloužily“ válku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

9:49 Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

Americký tvůrce komiksů, hlasitý liberální volič, ale také scenárista a televizní producent Gerard F…