Léčivé konopí přijde měsíčně na dvanáct set. Časem ale prý zlevní

27.08.2012 7:34 | Zprávy
autor: jav, čtk

Za dávku legálního konopí zaplatí lidé v lékarnách měsíčně zhruba 1200 korun. Pokud se začne licencované konopí vyrábět v Česku, cena by zřejmě ještě klesla. Stát ho ale zatím hradit nebude. Zákon o legalizaci konopí pro léčebné účely musí ještě schválit sněmovna.

Léčivé konopí přijde měsíčně na dvanáct set. Časem ale prý zlevní
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto

"V budoucnu, až bude zákon platit, se určitě povede jednání o alespoň částečné úhradě pacientům ze zdravotního pojištění," řekl pro MF DNES náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek. Konopí bude na předpis, zatím ale není jasné, na jaké množství budou mít lidé nárok. V lékárnách by se mělo objevit na jaře.
 

Konopí budou do lékáren dodávat licencovaní výrobci a pěstitelé. Zhruba rok a půl by se mělo dovážet ze zahraničí, pravděpodobně z Nizozemska, zájem má i Izrael. Lékový úřad ale stanoví podmínky pro vydání licence na pěstování v ČR. Pěstitelská firma bude prodávat jen státu a bude muset například garantovat stejný obsah účinné látky v každé várce.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šílenci.“ Slovenský vědec k summitu NATO. Toto u nás neznělo

13:52 „Šílenci.“ Slovenský vědec k summitu NATO. Toto u nás neznělo

Summit NATO, který se konal v turecké Ankaře, se stal nejen platformou pro další zbrojní obchody v h…