Lessyho konec o ministerstvu vnitra nevypovídá nic dobrého, prohlásil Lehký

12.11.2012 21:05 | Zprávy

Hostem pořadu Hyde Park na ČT24 byl 1. místopředseda Unie bezpečnostních sborů ministerstva vnitra Aleš Lehký. Vyjádřil se k problematice neproplácení přesčasů policistům.

Lessyho konec o ministerstvu vnitra nevypovídá nic dobrého, prohlásil Lehký
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

„V konečném důsledku je za nařízení přesčasů zdarma odpovědný konkrétní nadřízený funkcionář toho kterého příslušníka,“ odpověděl Lehký na dotaz, kdo je za tyto kroky odpovědný. Dokonce je možné, že se nyní zvedne vlna žalob a dojde k proplácení či nahrazování přesčasů volnem.

Může za to Langer

Lehký považuje za problémový celý služební zákon. Od roku 2007 se nesetkal s nikým, kdo by s ním byl spokojen. Zodpovědný je za něj bývalý ministr vnitra Ivan Langer. „Některé věci byly dobré,“ uznal Lehký, většinou jsou to ale věci spíše marginální.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

90 % do roku 2040. Od Koláře mladšího konečně přišlo přiznání

8:50 90 % do roku 2040. Od Koláře mladšího konečně přišlo přiznání

Expremiér Mirek Topolánek se obul do českých europoslanců, kteří hlasovali pro návrh na snížení emis…