Letušky mají močit do plín. Na záchodě by mohly šířit covid

11.12.2020 15:37

„Doporučuje se, aby palubní personál nosil jednorázové pleny a nepoužíval toalety. S výjimkou zvláštních okolností, aby se zabránilo riziku infekce," uvádí se ve zprávě CNN, která přeložila vybrané části původních pokynů čínské správy civilního letectva.

Letušky mají močit do plín. Na záchodě by mohly šířit covid
Foto: archiv redakce
Popisek: Let ze Šanghaje
reklama

Podle webu Business Insider jde o další z nařízení, které by mělo chránit personál, ale i cestující. Pleny přibyly k povinným rukavicím, maskám - štítům nebo brýlím. Součástí údajně závazných pokynů je také nutná dezinfekce letadel nebo vyhazování ochranných prostředků tak, aby nedošlo ke kontaminaci.

Přísná nařízení vydaly všechny letecké společnosti a organizace sdružující letecké dopravce. Čínské pokyny však šly ještě o krok dál, když oznámily, že nošením jednorázových plen se palubní personál může vyhnout obvykle těsným toaletám v letadlech.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…