Levice jenom rozdělí bídu, rozepsala se poslankyně ODS

31.08.2013 16:01

Rovnoměrné přerozdělování „bídy“ levicí sociální nepokoje nezastaví, píše to na serveru Pravýbřeh.cz bývalá poslankyně ODS Lenka Kohoutová. Zásadní pro řešení sociálních konfliktů a jejich předcházení je podle Kohoutové správný přístup k sociální politice jako celku. Větší míra přerozdělování podle ní sociální napětí zcela jistě nezmírní.

Levice jenom rozdělí bídu, rozepsala se poslankyně ODS
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová

V úvodu svého textu se Lenka Kohoutová vrací k nedávným protiromským demonstracím a upozorňuje na skutečnost, že nyní se do nich mimo extrémistů zapojují i běžní obyvatelé.  Ti podle ní přicházejí, protože dennodenně čelí sociálnímu napětí tváří tvář a potřebovali prý uvolnit ventil své narůstající nespokojenosti.

 „Impulz k řešení musí přijít od státu,“ je přesvědčena bývalá poslankyně ODS. „ Zásadní pro řešení sociálních konfliktů a jejich předcházení ale není aktivita té či oné agentury. Zásadní je správný přístup k sociální politice jako celku. Absolutně nesdílím přesvědčení levice, že ti nejslabší si polepší, když stát bude své statky rozdělovat všem rovnoměrně. Nepolepší. Úkolem státu je vytvářet takové podmínky, aby člověk, za pomocné ruky státu, ze svízelné životní situace vybředl vlastní aktivitou. Pokud přistoupíme na logiku, že je řešením rovnoměrné přerozdělování 'statků' bez akcentu na aktivitu člověka, bude stát brzy přerozdělovat jen bídu.“

Celý text poslankyně Kohoutové ZDE

V praxi je nyní podle Kohoutové třeba definitivně překonat problémy způsobené bývalým vedením Ministerstva práce a sociálních věcí pod taktovkou Jaromíra Drábka a stabilizovat úřady práce.  Smysl prý má podpořit nová pracovní místa, ovšem nikoliv cestou navyšování minimální mzdy, kterým levice šálí veřejnost.

„Sociální nepokoje jsou živnou půdou pro populisty všeho druhu, kteří nabízejí rychlá a radikální řešení. Věřím, že se rozumní občané i politici takovou populistickou vlnou nenechají zlákat a budou hledat řešení uvážená a perspektivní. Recepty levice v sociální oblasti, které počítají s větší mírou přerozdělování, ale sociální napětí zcela jistě nezmírní,“ uzavírá svůj článek Lenka Kohoutová.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…