Levicový aktivista: Chceme volby. Vajíčka do ruky a pojďme na sídla ODS, TOP 09 a LIDEM

26.06.2013 12:37

Protivládní facebookový aktivista Milan Mráz přišel s nápadem, jak přimět pravicové politiky k akceptování předčasných voleb. Vyzval všechny odpůrce pravice, aby vajíčky a rajčaty útočili na jejich sekretariáty, a psali na ně jednoznačné vzkazy jako „demisi“ nebo „dost“. Jinak je prý nejspíš nepřesvědčí.

Levicový aktivista: Chceme volby. Vajíčka do ruky a pojďme na sídla ODS, TOP 09 a LIDEM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek s Karlem Schwarzenbergem na inauguraci Miloše Zemana
reklama

„Stydím se za vládu ČR a chci její demisi,“ hlásila více než dva roky facebooková skupina, na které se sházeli odpůrci Nečasovy vlády a kde se rodila řada protivládních aktivit. Po odstoupení kabinetu zavládla na stránce mírná radost, protože stále nebylo jasné, zda pravicová koalice nebude pokračovat.

Poté, co prezident Miloš Zeman jmenoval novým premiérem Jiřího Rusnoka, však na protivládním Facebooku propukla nelíčená radost. „Vážený pane prezidente Zemane, děkujeme vám za to, že jste nás zbavil vlády organizovaného zločinu ODS, TOP  09 a LIDEM,“ objevilo se v záhlaví stránky.

Facebookovou skupinu, která získala téměř třicet tisíc sympatizantů, organizuje Milan Mráz. Ten nedávno pro ParlamentníListy.cz poskytl ostrý rozhovor, při kterém mimo jiné odepsal tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska. „U mě je Kalousek nekompetentní, ničemu nerozumí. V civilizované zemi by už teď nebyl ministrem. Tady jsme v Čechách a „Mirek s Karlem“ jsou holt pro určité voliče "IN" a my ostatní se na to musíme dívat,“ uvedl.

Na Facebooku se Mráz v úterý večer podělil se zážitkem ze sledování televizních Událostí, komentářů, kde vystupovali zástupci bývalé koalice Miroslav Kalousek a Jiří Pospíšil. „Strašný, strašný co slyším od Pospíšila ODS a Kalouska TOP 09 na ČT24. Oni se drží moci, i když už je národ nechce,“ napsal včera večer. Následně se řečnicky zeptal, co s tím lidé mají dělat.

Pak navrhl řešení: „Pojďme "útočit" na všechny kanceláře a sídla TOP09 ODS a LIDEM po ČR, pojďte jim házet vajíčka, shnilá rajčata apod. na kanceláře a sídla, pište jim tam DEMISI , MAFIE, DOST apod.,“ doporučuje. Takový nátlak by podle něj mohl pravici k předčasným volbám přimět.

Co přesně napsal Milan Mráz na Facebooku:

Strašný, strašný co slyším od Pospíšila ODS a Kalouska TOP 09 na ČT24, oni se drží moci, i když už je národ nechce! Lidi, co s tím provedem? Pojďme "útočit" na všechny kanceláře a sídla TOP09 ODS a LIDEM po ČR, pojďte jim házet vajíčka, shnilá rajčata apod. na kanceláře a sídla, pište jim tam DEMISI , MAFIE, DOST a pod. Když se do toho zapojíme napříč ČR, musíme je donutit k novým volbám. Kdo co navrhuje jiného?

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…