Lež. Bartoši a Pekarová, omluvte se. Šéf sněmovny a advokát Vondráček očištěn

06.10.2021 8:55 | Ze sítí

„Omluví se mi pan Ivan Bartoš, paní Markéta Pekarová Adamová a další?“ Za předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) se postavila Česká advokátní komora a ten vyrazil do útoku. Udeřil i na server Seznam Zprávy.

Lež. Bartoši a Pekarová, omluvte se. Šéf sněmovny a advokát Vondráček očištěn
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

Anketa

Vyčítáte Babišovi kauzu ,,zámek ve Francii"?

hlasovalo: 26152 lidí

Server Seznam Zprávy na konto předsedy Sněmovny v barvách hnutí ANO Radka Vondráčka napsal, že při zastupování svých klientů vymáhal v rámci exekucí neeticky vysoké sumy včetně vysokých smluvních pokut. Česká advokátní komora připomněla, že v článcích bylo uvedeno, že Vondráček spolupracoval i s odsouzenými lichváři.

Vondráček se bránil, že jako advokát neměl povinnost ověřovat, zda mu jeho klienti ve sporu o dlužné částky říkají celou pravdu. Podotkl také, že v článku serveru Seznam Zprávy uvedení lichváři byli odsouzeni až v době, kdy už s nimi Vondráčkova advokátní kancelář nespolupracovala. Navíc nebyli odsouzeni pro lichvu, ale pro podvod.

Na sociální síti Facebook Vondráček oznámil, že se Česká advokátní komora nakonec postavila na jeho stranu.

„Prosím sdílejte. Je to důležité. Zastala se mě přímo Česká advokátní komora. Opoziční politici a jejich média o mně šíří lež. Prachsprostou lež. Že prý jsem součástí lichvářské mafie. Prý naše advokátní kancelář poskytovala neetické služby. Není to pravda. Profesní komora českých advokátů se zabývala těmito obviněními a nenašla žádné provinění. Už z podstaty práce advokáta jsou totiž všechna ta nařčení nesmyslná,“ vypálil na sociální síti Facebook.            

Česká advokátní komora v dopise zaslaném Vondráčkovi uvedla, že „Kontrolní Rada České advokátní komory posoudila zjištěná podezření, jak s ohledem na obsah zveřejněných článků, tak s ohledem na obsah Vašeho vyjádření a jeho doplnění a dospěla k závěru, že z obsahu zveřejněných článků, z obsahu zveřejněné předexekuční výzvy, ani z obsahu kontrolního spisu nelze dovodit, že byste se v posuzované věci dopustil porušení povinností advokáta, stanovených pro výkon advokacie zákonem o advokacii, Etickým kodexem advokáta, nebo jinými stavovskými předpisy České advokátní komory, které by naplňovalo skutkovou podstatu kárného provinění“.

A Vondráček na závěr položil otázku. „Co myslíte, omluví se mi pan Ivan Bartoš, paní Markéta Pekarová Adamová a další? Nebo mě aspoň přestanou v médiích neprávem špinit?“

Radek Vondráček se zlobí

Radek Vondráček se zlobí

Radek Vondráček se zlobí

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…