Lháři. Jenom kradou a kdo se ozve, toho zlikvidují, píše Olga Havlová

07.10.2013 10:11

Kandidáti hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury se během víkendu rozepsali o stavu současné politiky, a shodli se, že je celkem bezpředmětné dělit strany na levici a pravici. Všechny prý totiž dělají víceméně totéž. Škodí občanům a pracují jen ve svůj prospěch. Proto přichází hnutí Úsvit, aby tyto zlořády napravilo.

Lháři. Jenom kradou a kdo se ozve, toho zlikvidují, píše Olga Havlová
Foto: Daniela Černá
Popisek: Tomio Okamura se starostkou obce Nezdenice Libuší Bídovou

Kandidátka z Moravskoslezského kraje Olga Havlová se zamýšlí nad tím, co vlastně znamená dělení na „levici“ a „pravici“. Tato slova totiž podle ní v letošní kampani úplně ztrácejí význam. „Levice slibuje pomoc a lepší podmínky živnostníkům a podnikatelům, naopak pravice se vrhá na sociálně slabé a slibuje sociální jistoty,“ povšimla si.

Celé prohlášení ZDE

Bez ohledu na to, co kdo hlásá, přitom prý politici za třiadvacet let nepředvedli nic. „Za tu dobu se naučili neříkat pravdu, obcházet zákony, přelévat peníze na svá konta v zahraničí a před volbami nám mazat med kolem huby,“ píše kandidátka. A když někdo poukáže na jejich nešvary, nestydí se ho likvidovat. Národ přitom jen přihlíží, jak pár jedinců bojuje s větrnými mlýny. „Proto můj názor na závěr: „Ani pravici, ani levici, ale slušné lidi, kteří chtějí změnu,“ uzavírá kandidátka.

Podobně se vyjádřil i Radim Fiala, který za Úsvit kandiduje v Olomouckém kraji. Podle něj dnes jak levice, tak pravice, bez ohledu na své označení, nedělá nic jiného, než zvyšuje daně a dělá dluhy. „Pravice před volbami slibovala, jak nízké a jednoduché daně budou, a zatím jsou po sedmi letech její vlády nejvyšší v historii,“ připomněl.

Pro politiky ze všech stran, kteří mají podobné nápady, má však Fiala jednoznačný vzkaz: „Víc už nevyberete. Lidé na vyšší daně už nemají peníze a ani ochotu je cpát státu, který špatně hospodaří.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

15:33 Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

V druhé polovině nedělních Otázek Václava Moravce České televize se sešli ministr obrany za hnutí AN…