Liberálové jsou zděšeni z Macrona kvůli imigrantům. Nejsou všichni teroristé, křičí z jeho vlastní strany

24.02.2018 8:16

Francouzský prezident Emmanuel Macron naštval své spolustraníky z vládní strany En Marche!. Důvodem je návrh nové francouzské imigrační normy. Na prezidenta se totiž sype kritika, že předkládaný dokument je až příliš přísný, vláda to však odmítá. Píší to Lidové noviny.

Liberálové jsou zděšeni z Macrona kvůli imigrantům. Nejsou všichni teroristé, křičí z jeho vlastní strany
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte

Imigrační zákon mimo jiné zvyšuje tresty za nezákonné překročení hranice i prodlužuje dobu, po niž mohou být nelegální imigranti zadržováni. I z toho důvodu to v Macronově straně, v českém překladu Vpřed!, vře. 

Lidové noviny například zaznamenaly slova poslankyně strany Sonii Krimiové, která se domnívá, že vláda nahrává strachu lidí. Zastává se cizinců, kteří podle ní nejsou všichni teroristé, již by čerpali sociální dávky. 

Není však sama, kdo se na Macrona zlobí. Proti vystoupil například i Jean-Claude Mas z lidskoprávní nadace na ochranu uprchlíků Cimade. Podle něj vláda nepřípustně omezuje práva uprchlíků pobývajících ve Francii. 

Kdo však výtky odmítá, je ministr vnitra Gérard Collomb, jenž návrh považuje za vyvážený a v souladu s evropskými normami. 

Průzkumy veřejného mínění se pak také přiklánějí k Macronovi – téměř dvě třetiny Francouzů totiž podle nich sdílejí přesvědčení, že imigrantů žije v zemi příliš mnoho. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…