Lidé chtějí uvolňovat raději po krajích. Ale většina už chce žít normálněji

29.11.2020 11:19

Vládní protiepidemická opatření uvolňovat spíše po krajích – takový postup rozvolňování podpořilo podle šetření agentury STEM/MARK pro Českou televizi 55 % dotázaných obyvatel ČR. V poměru dva ze tří dotázaných souhlasí s rozvolňováním opatření od pondělka, informuje iRozhlas.cz. Průzkum proběhl ještě před tím, než vláda oznámila, že režim povolí od čtvrtka.

Lidé chtějí uvolňovat raději po krajích. Ale většina už chce žít normálněji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slečna s rouškou, ilustrační foto
reklama

S rozvolňováním od pondělí souhlasí 63 procent všech respondentů. Převážně se jedná o lidi do 60 let věku, kteří jsou zaměstnaní. Jasný nesouhlas s rozvolněním v průzkumu vyjádřilo jen 12 procent dotázaných.

Případný přechod na 3. stupeň protiepidemického systému (PES) by znamenal otevření restaurací pro hosty, kadeřnictví a kosmetických salonů.

Průzkumu agentury STEM/MARK se zúčastnil reprezentativní vzorek 1000 lidí mezi 25. až 27. listopadem.

O tom, zda se v příštím týdnu zmírní opatření proti šíření nemoci covid-19, dnes od rána mimořádně jedná vláda. V Česku nyní platí opatření pro 4. stupeň protiepidemického systému (PES) z pěti. Rizikové skóre, od kterého se odvíjí plán rozvolňování, bylo šest dní ve 3. stupni. Pokud tak zůstane i dnes, vláda by mohla opatření zmírnit.

S omezeními by se pak příští týden mohly otevřít také všechny obchody. Skončil by také noční zákaz vycházení a zvýšil by se možný počet lidí na hromadných akcích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

13:39 Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce v České televizi byl ministr vnitra Jan Hamáček. „My …