„V podalpských vesnicích to žije, ty naše nemohou být skanzenem. Klid a čisté životní prostředí už nestačí, aby tam lidi chtěli žít. Mají tam prokazatelně vyšší životní náklady, když musejí jezdit daleko za nákupem, zábavou, vozit děti do školy nebo sebe do práce,“ přednesl na úvod je svému nápadu na záchranu venkova ministr Jurečka.
Pokud chceme venkov zachránit, měli bychom podle představ člena vlády lidem žijícím na vesnici snížit daně. Čím dál od velkého města bydlíte, tím budete mít úlevy vyšší. Na Ministerstvu pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO) už na to mají tabulky. Lidé, kteří jsou na tom nejhůř, by prý mohli ušetřit až pět set korun měsíčně. Stát by tak přišel na daních asi o 2 miliardy rok co rok. Ale slevami na daních by to podle Jurečky nekončilo. Celý systém podpory pro venkov by rád nastavil tak, aby mladí lidé zůstávali na vesnicích, zakládali tam rodiny a neodcházeli do měst. Pokud někdo na venkově začne dokonce podnikat a vytvoří pracovní místa pro své spoluobčany, mohl by se dočkat třeba výhodnějších úvěrů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp