Lidé nejvíc odcházejí od ODS a Věcí veřejných. Lidovci vymírají

13.02.2012 8:58 | Zprávy

Velké politické strany zaznamenávají úbytek členů. Nejvíce lidí opustilo ODS, která soupeří o pravicové voliče s početně slabší TOP 09. Ta mírně posílila. U sociální demokracie se růst zastavil, komunisté a lidovci postupně vymírají a Věci veřejné mají členů jen málo.

Lidé nejvíc odcházejí od ODS a Věcí veřejných. Lidovci vymírají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM

Občanští demokraté měli nejvíce členů v době vlády premiéra Mirka Topolánka. Ke konci vlády v roce 2009 měla ODS kolem 33 tisíc členů. O rok později to bylo jen 31 465 členů, uvádí server Novinky.cz.

Členská základna ODS je kousek nad průměrem

Minulý rok v říjnu uváděl předseda ODS a premiér Petr Nečas, že jeho strana má 28 tisíc členů. V pondělí jich ODS měla 27 741, řekl Novinkám.cz mluvčí Tomáš Bartovský.

„Kdybyste si zprůměroval, kolik členů měla ODS ve své dvacetileté historii, tak zjistíte, že dnes jsme kousek nad průměrem. Jsou vyřešeny problémy, které nám byly i mediální hodně vyčítány, tedy účelové nábory v některých regionech,“ uvedl na dotaz Práva místopředseda ODS Pavel Drobil.

Drobil koordinuje činnost technického volebního štábu, povede také kampaň před podzimními volbami do krajů a třetiny Senátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Popírání genocidy

Chápu vás dobře, že vy byste chcete zrušit zákon, který za trestný čin považuje popírání genocidy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„On ji snad zapálí.“ Okamura sundal vlajku Ukrajiny. Přišla odveta ODS a Pirátů

21:10 „On ji snad zapálí.“ Okamura sundal vlajku Ukrajiny. Přišla odveta ODS a Pirátů

Nový předseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD) zahájil své působení razantně – nechal odstranit ukrajins…