Lidé oslavují Michala Haška a komunistu. Ale Vy, paní Krnáčová, se sem raději nedívejte

25. 2. 2016 13:51

Společnost SANEP provedla svůj pravidelný průzkum oblíbenosti hejtmanů. Michal Hašek je stále nejoblíbenějším, ačkoliv jeho preference klesly. Na druhém místě je mu v patách Oldřich Bubeníček za KSČM. A na konci seznamu je stále méně oblíbená Adriana Krnáčová.

Lidé oslavují Michala Haška a komunistu. Ale Vy, paní Krnáčová, se sem raději nedívejte
Foto: SANEP
Popisek: SANEP, logo

Na prvním místě v žebříčku oblíbenosti hejtmanů vede jihomoravský Michal Hašek, kterému však od posledního průzkumu klesly preference pod padesátiprocentní hranici na 49,3 procent. Stálici druhého místa, hejtmana jihočeského kraje Jiřího Zimolu, však vystřídal Oldřich Bubeníček za KSČM, jehož preference vzrostly o celé procento na 49,1 procent. Nutno podotknout, že rozdíl v oblíbenosti mezi Haškem a Bubeníčkem je pouze 0,2 procent.

Zimola se tak umístil na třetím místě s 48,2 procenty. Podobně jako Hašek si i Zimola od posledního měření pohoršil o více než jedno procento. Přesto jsou tito tři pánové o dobrý kus před ostatními hejtmany.

Průzkum ZDE

Na místě čtvrtém se s 37,8 procenty umístil Miloš Petera za Středočeský kraj, který tak na páté místo odsunul Jiřího Běhnounka, hejtmana Vysočiny, který získal pouze 37,6 %. Oba pánové si však od posledního průzkumu o něco polepšili.

Šesté místo si udržel hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který získal 35,4 % kladných hlasů. Na místě sedmém je hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, který přestože si pohoršil, poskočil od říjnového průzkumu o příčku výš. Na osmém místě se totiž umístil původně desátý Miroslav Novák, jehož preference poskočily o 1,2 na 31,5 procent.

Až na deváté se ze sedmého místa propadl Jiří Rozbořil z Olomouckého kraje. Ten nyní čelí obvinění z korupční kauzy, která se zřejmě projevila na jeho poklesu oblíbenosti. Nyní má 31,2 procent.

Na desátém místě je pardubický hejtman Martin Netolický, který také zaznamenal pokles oblíbenosti na 30,8 procenta. Následován hejtmanem Zlínského kraje Stanislavem Mišákem s 26,5 procenty na místě jedenáctém, Martinem Havlem z Karlovarského kraje s 22,8 procenty na místě dvanáctém, přičemž ten jediný si polepšil, a Lubomírem Francem z Královéhradeckého kraje, který si pohoršil o celá dvě procenta na 22,7 procent, na místě třináctém.

Nejhůře však dopadla pražská primátorka Adriana Krnáčová, jejíž oblíbenost klesla o více než tři procenta. V současnosti si drží své poslední místo s celkovým počtem 14,8 procent kladných hlasů. A to i přesto, že Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, kterého je Krnáčová členem, je stále nejlépe hodnoceným politikem.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

21:10 Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

Dechberoucí závěrečný ceremoniál dnes ukončil zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. O „ro…