Lidé reformy nepřijmou od nedůvěryhodných politiků, říká exnáměstek

31.07.2012 14:06

Bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa spolupracoval na projektu zvýšení konkurenceschopnosti České republiky. Náhle ale z resortu odešel. Jeho názory se prý neshodovaly s ministrem Martinem Kubou.

Lidé reformy nepřijmou od nedůvěryhodných politiků, říká exnáměstek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Samolepky Stop vládě

„Moje představa o budoucí organizaci ministerstva se odlišovala od představ ministra Kuby. Měli jsme jiný pohled na to, jakým způsobem zajistit realizaci strategie konkurenceschopnosti,“ vysvětluje v rozhovoru pro Týden.cz, proč v červnu odešel z ministerstva po osmi letech úřadování.

Bývalý náměstek Martin Tlapa nepovažuje českou konkurenceschopnost za valnou, řešení by ale měl. „Především bychom měli zlepšit důvěru lidí v politiku a ve fungování institucí. Úspory, reformy a důvěru k vládnutí lidé "nekoupí" od nedůvěryhodných lidí, kteří se umějí na politice jen přiživovat... A nesouvisí to jenom s korupcí,“ varuje.

„To, co dnes vidíme v Německu v politice zaměstnanosti, je výsledkem širokého národního konsenzu, který se odehrál před deseti lety. A myslím, že něco podobného by slušelo i české ekonomice,“ míní Tlapa.

Vláda podle něj málo myslí na domácí poptávku. Zároveň kritizuje fakt, že se ministři často střídají. „Podnikatelé mají jiný úkol než sledovat změny, které se odehrávají v legislativě, a  to, jaká skupina má navrch na ministerstvech,“ uzavírá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prague Pride pro děti: „Dovádění“ zdarma, transvestita vám přečte pohádku. Bude i „vymejvák“

11:43 Prague Pride pro děti: „Dovádění“ zdarma, transvestita vám přečte pohádku. Bude i „vymejvák“

Dnes začíná Prahou i úřadem vlády podporovaný festival Prague Pride. Kdo se chce zúčastnit, musí zap…