Lidé se v sobotu vrhli do obchodů. Prouza gratuluje Blatnému ke skvělému nápadu

03.04.2021 18:59

Lidé vzali v sobotu obchody útokem. Upozornil na to prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Tomáš Prouza. Na Twitteru totiž uvedl, že v sobotu přišlo nakupovat o 50 až 70 procent více zákazníků než v běžnou sobotu. Vidí za tím především uzavření prodejen na Velký pátek, ke kterému se letos vláda mimořádně uchýlila v rámci boje proti koronaviru.

Lidé se v sobotu vrhli do obchodů. Prouza gratuluje Blatnému ke skvělému nápadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Plný nákupní vozík, ilustrační foto
reklama

Obchodníci kvůli dni uzavření navíc evidují větší počet nakupujících už od středy. Prouza si také neodpustil rýpavou poznámku na adresu ministra zdravotnictví. „Musím pogratulovat ministru promořování Blatnému. Páteční uzavření obchodů byl skutečně skvělý způsob, jak zbytečně zvýšit koncentraci lidi,“ napsal v sobotu na sociální síti. Byl to právě SOCR, který vládu vyzval, aby své prosincové usnesení o uzavření prodejen ve svátek změnila a aby na Velký pátek udělila výjimku. Kabinet ale opatření nechal v původním znění.

Obchodníci ale na nával zákazníků byli připraveni. Podle serveru Denik.cz byly posíleny směny u pokladen i u pultového prodeje, stejně tak byly posilněny závozy potravin. Obchodníci ale už s předstihem upozorňovali na limit 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka, který může vyústit ve větší fronty.

Aktuální naplněnost monitoruje například Globus prostřednictvím svých webových stránek nebo mobilní aplikace. Z dat vyplývá, že v prodejnách byla v sobotu odpoledne obsazenost kolem 40 až 50 procent. Podle ČTK byla například v Pardubicích naplněnost 60 procent, hypermarket v Praze-Zličíně byl obsazený z 57 procent.

Vzhledem k protikoronavirovým opatřením mohou být v provozu jen vybrané prodejny jako potraviny, drogerie, optiky či květinářství. V sobotu a v neděli mají otevřeno podle běžné otevírací doby, avšak na Velikonoční pondělí jsou zavřené.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…