Lidé si mezi sebou rozesílají texty písniček romského zpěváka Bangy, který vypískal Tomáše Ortela. A nestačí se divit

28.11.2016 10:11

Skupina Ortel a její frontman Tomáš Ortel je mnohými považován za xenofoba, rasistu a nácka. Najde se ale také hodně těch, kteří ho velebí jako příkladného vlastence. „Ortel je Karel Kryl dneška. Třeba se poserte,“ vzkazují z Bloku proti islamizaci. Na sociálních sítích se také hromadně šíří texty písní frontmana Gipsy.cz a kritika Ortelu Radka Bangy, které ukazují, že Bangův slovník jemnocitem zrovna neoplývá.

Lidé si mezi sebou rozesílají texty písniček romského zpěváka Bangy, který vypískal Tomáše Ortela. A nestačí se divit
Foto: gipsy.cz
Popisek: Radek Banga alias Gipsy.cz

Hudební skupina Ortel se podruhé za sebou dokázala probojovat na čelní příčky ankety Český Slavík. Stejně jako loni i letos obsadila druhou příčku. A stejně jako loni i tentokrát se účast Ortelu v ostře sledovaném hodnocení aktérů české hudební scény neobešla bez kontroverzí. Frontman skupiny Gipsy.cz Radek Banga dokonce na protest proti Ortelu odešel ze sálu. Své gesto odůvodňoval tím, že Ortel šíří nenávist a netají se příchylností k nacismu, což mu přijde nepřijatelné.

Sociální sítě se v hodnocení jeho činu rozpoltily do dvou protichůdných táborů. Jedni Bangu pomyslně plácají po zádech, jiní mezi sebou sdílí ukázky hudebníkových textů, které se hemží vulgarismy.

„Chceš prcat, prcat, prcat, jenom proto přicházíš. Chceš prcat, prcat, prcat, celou dobu o tom mluvíš. Chceš prcat, prcat, prcat, marně se tomu bráníš, vždyť nakonec mě stejně vykouříš,“ zpívá Banga v písni o sexu nazvané „Chceš (p...t, p...t, p...t)“.

Anketa

Vadí vám Babišovo EET?

31%
69%
hlasovalo: 12483 lidí

Celý text písně ZDE

Podobně vulgární slovník použil Banga třeba také v singlu „Mrdám tě“, na němž se podílel s rapperem Marpem. „Mrdám tě, narvu ti ho, čubko, do kundy, seš děvka a všichni to ví, kouříš mě, nastříkám ti to na kozy, nic jinýho si ani nezasloužíš,“ začínají muzikanti hned zostra. „Dáme čáru a pak zašoustáme si na pláži, jo, baby, vylížu ti píču a co ty, dělám ti to zezadu, při tom tě tahám za vlasy. Nemůžeš se dočkat, až ho budeš mít … v prdeli,“ objevuje se také v textu.

Mezi ty, kteří se postavili na stranu Tomáše Ortela, se zařadili čeští protiislámští bojovníci z Bloku proti islamizaci či Martin Konvička. „Tedy to jsou nám věci... Národ se chová neukázněně už i v hudebních soutěžích. Bude třeba zrušit ty soutěže... Nebo vyměnit národ ... Nebo zrušit Davida Kollera a jemu podobné. Tak nevím,“ rýpl si protiislámský aktivista.

Blok proti islamizaci přirovnal Tomáše Ortela ke slavnému českému písničkáři Karlu Krylovi. Oba se dle názoru bojovníků proti islámu nebáli postavit režimu. Karel Kryl tomu komunistickému, Ortel „socialistickému režimu Sobotky a oligarchy Babiše“. Podobně jako Kryl kdysi čelí prý Tomáš Ortel dnes pokusům o cenzuru a upozadění.

„Je důležité si uvědomit, že tihle noví socialisté jsou stejně nebezpeční jako Husák, Biľak či Jakeš, s tím rozdílem, že mají k dispozici veškerou naši komunikaci (telefony, maily, FB zprávy), mají k dispozici kamery se skoro nekonečným rozlišením a další techniku, o které se fašistům minulosti ani nesnilo. Díky tomu mohou pracovat o něco ‚sametověji‘. Jejich cíle jsou dnes snad ještě horší než těch starých socialistických totalitářů: Staří soudruzi chtěli zlikvidovat jenom ‚buržoazii‘, tihle dnešní chtějí zlikvidovat celé národy,“ varuje Blok proti islamizaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odejít byla chyba, řekl Babiš o Afghánistánu. Další taková operace už nebude

16:59 Odejít byla chyba, řekl Babiš o Afghánistánu. Další taková operace už nebude

„Dlouhodobým operacím, jako byl Afghánistán, odzvonilo,“ zhodnotil předseda vlády Andrej Babiš na sl…