Lidé si nejvíc váží lékařů. Poslanci v průzkumu absolutně propadli

03.09.2013 18:20

Průzkum společnosti CVVM ukázal, že lidé si dlouhodobě velmi váží lékařů. Druzí v žebříčku skončili vědci. Je však třeba dodat, že s velkým bodovým rozdílem. Zatímco doktoři na prvním místě mají 91,5 kladných bodů, vědci obdrželi 76,3. Ze dvaceti šesti hodnocených povolání beznadějně poslední skončili poslanci.

Lidé si nejvíc váží lékařů. Poslanci v průzkumu absolutně propadli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna své rozpuštění odhlasovala

Když mají lidé říci, jaké profese si váží nejvíc, řada z nich na prvním místě zmíní lékaře. V průzkumu CVVM tomu nebylo jinak. Na druhém místě skončili vědci a na třetím zdravotní sestry. Jasně poslední skončili mezi šestadvaceti povoláními poslanci. Předběhly je uklízečky a na třetím místě od konce najdeme ministry. Nijak slavně nedopadli ani kněží. Ti jsou o jednu příčku před ministry.

Celý průzkum ZDE

„Ze zbylých profesí výrazným propadem prošel novinář (za deset let o deset bodů), kněz (o osm bodů) a především poslanec a ministr (o 15 bodů). Pro poslance to znamenalo, že zaujali poslední místo v žebříčku námi vybraných profesí,“ píše agentura. Do roku 2011 přitom na posledním místě zůstávaly uklízečky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …