Lidé slouží vládě jako rukojmí, pustil se do Nečase Sobotka

23.10.2012 13:24

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka oznámil, že jeho strana si přeje, aby na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny vládní koalice dokázala, že má většinu. Prohlásil, že občané se stali jejími rukojmími a je podle něj neuvěřitelné, že stále není jasné ani to, jaké budou v příštím roce daně.

Lidé slouží vládě jako rukojmí, pustil se do Nečase Sobotka
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD zahájila předvolební kampaň pro krajské a senátní volby 2012 jízdou vlakem
reklama

„Vláda Petra Nečase by na této schůzi měla jasně prokázat svoji schopnost vládnout, nebo by měla odejít,“ uvedl Sobotka. Odsoudil fakt, že občané nevědí, jaké daně budou platit v příštím roce, že není jasné, zda bude spuštěna důchodová reforma a další věci. „My se domníváme, že není na co čekat,“ upozornil předseda ČSSD.

To, že je v koalici chaos, dokazuje podle Sobotky i to, že ministr financí Miroslav Kalousek navrhl navrácení státního rozpočtu vládě. „Ještě se nikdy nestalo, aby podobnou věc oznámil jen tak bokem ministr financí,“ podivil se Sobotka.

Opozice bude chtít na schůzi mluvit i o dalších věcech. „My budeme chtít otevřít některé body, které se týkají fungování Nečasovy vlády,“ uvedl Sobotka. Bude prosazovat zřízení vyšetřovací komise, která by měla prozkoumat jednání odstupujícího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka. „Jsme proti tomu, aby deset milionů obyvatel této země sloužilo jako rukojmí vládní koalice, která ani není schopna se dohodnout na tom, zda bude dál vládnout, nebo ne,“ prohlásil Sobotka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…