Lidovec Jurečka perlil v debatě o změnách EET: Je to krok správným směrem. Ale že ho podpoříme, to jsme nikdy neřekli...

28.11.2016 22:59

O návrhu změn v elektronické evidenci tržeb diskutovali v pondělních Událostech, komentářích Jan Volný, místopředseda hnutí ANO, Marian Jurečka, ministr zemědělství, a Michal Pícl, ekonomický expert ČSSD.

Lidovec Jurečka perlil v debatě o změnách EET: Je to krok správným směrem. Ale že ho podpoříme, to jsme nikdy neřekli...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka

Jurečka kritizoval premiéra Sobotku. Uvedl, že místo, aby se vedla racionální diskuse o změnách ve druhé a třetí vlně EET, Sobotka mluví o tom, že nechce mít z EET trhací kalendář.

Volný upozornil, že v návrhu není výjimka. Pouze je uvedeno, že ten, jehož roční obrat je do 250 tisíc korun, si může požádat o zaplacení paušální daně. Zda mu to bude povoleno, ale bude rozhodovat finanční úřad.

V první vlně EET bude podle Volného takových případů zanedbatelně, v dalších vlnách padesát tisíc. Stát tak ale podle něj o peníze nepřijde, protože tito podnikatelé budou platit paušální daň.

Pícl uvedl, že sociální demokraté „byli šokováni“ tím, co ministr Babiš předložil. „Nebyly žádné analýzy, žádné odhady,“ upozornil. „Tři roky jsme slyšeli od ministra financí, že nechce žádné výjimky, nyní přišel sedm dní před zavedením systému s výjimkami,“ podotkl.

Jurečka upozornil, že lidovci nikdy neřekli, že podpoří návrh Babiše. „Jen říkáme, že je to krok správným směrem,“ poznamenal s tím, že jsou třeba další změny, aby lidovci Babišovy návrhy podpořili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…