Lidovečtí europoslanci podali trestní oznámení na Okamuru. Ten se okamžitě ozval

14. 9. 2017 16:52

Tři lidovečtí eurposlanci v čele s Tomášem Zdechovským podali trestní oznámení na předsedu strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru. Ani trochu se jim nelíbí, že Okamura šíří po internetu seznam údajných zrádců politiků, kteří v Evropském parlamentu údajně hlasovali pro potrestání Česka za to, že nechceme přijímat uprchlíky. Okamura podle lidovců v tomto seznamu lže.

Lidovečtí europoslanci podali trestní oznámení na Okamuru. Ten se okamžitě ozval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

„Okamurovy lži byly už mnohokrát prokázány, ale není možné, aby mu vše dál procházelo, proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení za poškozování dobrého jména a pomluvu,“ zdůvodnil podání trestního oznámení na Okamuru Tomáš Zdechovaký serveru Info.cz. 

Celý článek naleznete zde.

Kromě Zdechovského podávají trestní oznámení na Okamuru také jeho kolegové Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda. Ani jim se nelíbí, že Okamura neříká pravdu. Okamura počínání lidoveckých politiků odbyl. Označil je za čiré zoufalství. Trvá na to, že zmínění europoslanci Českou republiku poškodili a ještě lžou. „Bohužel lež se stala pro ně denním chlebem,“ vrátil úder Okamura.   

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Lidovečtí europoslanci si ale také trvají na svém a zdůrazňují, že Okamuru už musí někdo zarazit, protože veřejnost přesvědčuje o tom, že 12 českých europoslanců hlasovalo pro potrestání České republiky. Žádné takové hlasování se ale neodehrálo. Europarlament hlasoval jen o zahájení řízení se zeměmi, které odmítají přijímat uprchlíky podle kvót. Toto řízení může být zastaveno a teoreticky může skončit i pokutou pro Českou republiku, ale to je až poslední možnost na konci dlouhého řízení.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Europoslanec Pavel Telička zvolený za hnutí ANO k počínání lidoveckých europoslanců poznamenal, že spíše Okamuru zviditelňují, na čemž se Telička odmítá  podílet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…