„Vláda dnes na posledním jednání před volbami schválila celou řadu bodů. Některé ale odložila. Mimo jiné byl schválen mandát pro předsedu vlády na zasedání Evropské rady,“ zmínil úvodem ministr životního prostředí Brabec.
„V rámci svého řádného programu potom vláda schválila body týkající se seznamu utajovaných informací, rovněž schválila zprávu o plnění státního rozpočtu,“ podotkl Brabec.
„Hnutí ANO otevřelo i otázku uzavřeného memoranda mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a australskou společností. Hnutí ANO chtělo, aby vláda odmítla toto memorandum, neboť podle našeho názoru zakládá riziko arbitráží. Vláda tento návrh odmítla,“ posteskl si Brabec. Zároveň uvedl, že doufal, že poslední jednání před volbami bude přátelštější. „Atmosféra byla napjatá,“ přiznal.
On sám stále trvá na tom, že nebyl pres k tomu, aby bylo memorandum nyní podepsáno. „Máme také jiný názor na závaznost toho memoranda,“ sdělil Brabec a připomněl neblahou zkušenost s Diag Human.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef