Lobbista Janoušek? Mafián je přesnější, míní politolog

26.03.2012 19:12

Podle politologa Josefa Mlejnka je výraz „lobbista“ pro Romana Janouška eufemismus. Spíše je to mafián a ODS by se měla od jeho přítele, exprimátora Pavla Béma, co nejdříve distancovat, míní Mlejnek.

Lobbista Janoušek? Mafián je přesnější, míní politolog
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek po svém zadržení za jízdu v opilosti
reklama

Kauza odposlechů hovorů Romana Janouška a bývalého primátora Pavla Béma určitě ODS na popularitě nepřidá, míní politolog Josef Mlejnek. Záleží ale, jak se k tomu partaj postaví. „Bém byl ale dva roky politická mrtvola, ODS pravděpodobně zaujme postoj, že už ho odklidili,“ uvedl ve Faktech Barbory Tachecí na Primě.

Pedagog na Fakultě sociálních věd na Univerzitě Karlově se však obává, jaké další skutečnosti se ještě objeví. „Nejsou to jen záležitosti pana Béma a Janouška,“ dodal. Vřelé vztahy politiků a lobbistů jsou v české politice mnohem častější, než si veřejnost myslí. „Obávám se bohužel, že to na tuto dvojici omezeno není,“ prohlásil. Z okolí má Mlejnek pocit, že všichni politici mají nyní akorát strach, co na koho ještě „vypadne“.

„V pudu sebezáchovy by se měla ODS od Béma distancovat,“ prohlásil politolog a dodal, že by se mu měl minimálně pozastavit mandát poslance. Na ODS ale poslední dobou pozoruje, že jsou zde dál a dál lidé, kteří mají nechvalnou pověst – přesto si dál drží vysoké postavení.

Navíc tato kauza není jen problém občanských demokratů, poškozuje to podle něj i tvář lobbistů, jejichž povolání ve skutečnosti není nutně negativní. „Výraz lobbista je pro pana Janouška eufemismus,“ uvedl Mlejnek. „Mafián je přesnější výraz.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

4:45 „Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

ParlamentníListy.cz oslovil rodák z Telče, který byl podle svých slov účastníkem nedávné akce předse…