Lobbista Rittig promluvil: S Kubou jsem se scházel. Probírali koalici a ODS

23.08.2013 22:05

Lobbista Ivo Rittig České televizi potvrdil, že se před kongresem ODS scházel s Martinem Kubou. Ten nic takového nepopírá a tvrdí, že spolu diskutovali o situaci uvnitř strany.

Lobbista Rittig promluvil: S Kubou jsem se scházel. Probírali koalici a ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Rittig uvedl, že se jednání týkala i koalice. „Bylo to někdy na podzim a chtěl vědět, jak cítím jednání s koaličními partnery a jak vidím situaci v ODS před kongresem,“ uvedl Rittig. Ten sice členem ODS není, ale má k ní blízký vztah.

Kriminalisté se Kuby na Rittiga neptali

Spekulovalo se o tom, že se kriminalisté na obsah těchto schůzek budou Martina Kuby ptát během pátečního výslechu. K tomu však nedošlo. "Vzhledem k tomu, že teď musím za panem prezidentem, jsme naši komunikaci přerušili a budeme v ní pokračovat ještě příští týden," vysvětlil Kuba.

Politik nedávno připustil, že se s Ivem Rittigem, na nějž se policie rovněž zaměřuje v souvislosti s vyšetřováním kauzy Nagyové, vloni setkal. Říjnové schůzky zdůvodnil tím, že u "zákulisního hráče" Rittiga mapoval před listopadovým kongresem situaci ve straně. „Já jsem viděl pana Rittiga na pár schůzkách před kongresem ODS, kde se projednávala nějaká situace uvnitř ODS. Toť vše," zopakoval v pátek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolem přijímání Istanbulské úmluvy se v ČR dějí neuvěřitelné věci. Zastánci maří diskusi, jak to jenom jde. Europoslanec Zdechovský vydává mrazivé svědectví

15:09 Kolem přijímání Istanbulské úmluvy se v ČR dějí neuvěřitelné věci. Zastánci maří diskusi, jak to jenom jde. Europoslanec Zdechovský vydává mrazivé svědectví

Právníci po celé Evropě kritizují Istanbulskou úmluvu, ale v České republice se o tom mlčí, konstatu…