Lomikare, do roka a do dne! Klaus ml. vyzval Blatného na lyžařský soud.

8.12.2020 6:25 odp.

Vláda stále nerozhodla o tom, jestli vůbec a případně kdy povolí provoz lyžařských areálů. Vyčkává na vývoj epidemické situace. Ministr zdravotnictví Jan Blatný argumentuje tím, že není žádoucí v tuto chvíli dále posilovat mobilitu lidí a vytvářet na českých horách fronty u lyžařských vleků. A zatím neúspěšný byl na vládě se svým plánem na rozvolnění skiareálu také ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který nakonec z jednání vlády stáhl i manuál pro provoz lyžařských středisek během epidemie.

Lomikare, do roka a do dne! Klaus ml. vyzval Blatného na lyžařský soud.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

Za tento postoj si to však vláda pořádně schytala nejen od provozovatelů vleků, ale také opozičních poslanců. S originální výzvou přišel v úterý odpoledne předseda hnutí Trikolóra a vášnivý sportovec Václav Klaus ml. Po vzoru slavného Lomikara vyzval ministra zdravotnictví na lyžařský soud.

„Jsem si jist, že nemáte žádná data o nebezpečnosti lyžování pro průběh epidemie populací, že jen nahodile taháte z klobouku nějaká odvětví lidské činnosti, které z úřední moci zlikvidujete. Nedělejte to!“ vyzval Václav Klaus ml.

Klaus již dříve ostře kritizoval vládu za to, že nefunguje jak protiepidemický systém PES, tak dříve zaváděný semafor a už vůbec ne chytrá karanténa, kterou stát podle jeho slov nemá ambici jakkoliv zprovoznit.

„Já vládě nevyčítám, že nedokáže řídit virovou epidemii. Vyčítám jí, že přestože nic neví, vymýšlí jurodivá opatření, která sice stojí miliardy denně a ekonomicky likvidují lidi a celé rodiny po tisících, ale pes skáče dál,“ argumentuje poslanec Klaus. „Podívejme se na data Švédska, Dánska či Švýcarska – které jsou v ‚opatřeních‘ zdrženlivé, a přestože jim věštili katastrofu, nic takového se tam neděje,“ dodal s tím, že nechce už Prymuly, Blatné, Babiše, Hamáčky a spol., aby kázali z televize, co jak regulují, rozvolňují a utahují.

Trikolóra zároveň jasně vzkázala, že ve Sněmovně nepodpoří žádost vlády o prodloužení nouzového stavu. „Nouzový stav má smysl, jedině pokud bude činorodý – lidi v práci, děti ve školách, úředníci, středoškoláci a vysokoškoláci na pomoc v nemocnicích, pečovacích či trasovacích centrech. Tuhle parodii na nouzový stav ve středu nepodpoříme. To není nouzový stav – to jsou mediální exhibice pár vládních činitelů, totálně zmatených,“ udeřil Václav Klaus ml.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátoři zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta... Kauza „sabotáž“ a Zemanovy další kroky

12:01 Senátoři zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta... Kauza „sabotáž“ a Zemanovy další kroky

Prezident Miloš Zeman byl hostem Partie na CNN Prima News, kde mimo jiné hovořil o vládě Petra Fialy…