Milada Horáková, právnička, politička, bojovnice za práva žen. Za druhé světové války vězněná, v roce 1950 komunisty odsouzená ve vykonstruovaném procesu jako jediná žena k trestu smrti oběšením. „Reálně šlo o politicky nařízenou vraždu, když to úplně shrnu. Byl to proces připravený Státní bezpečností se zadáním nejvyšších špiček komunistické strany a bylo rozhodnuto na nejvyšší politické úrovni, kdo dostane trest smrti,“ poznamenal k tomu historik Michal Stehlík.
V sobotu uplyne od popravy Milady Horákové 70 let. Blížící se výročí toto úterý připomněla skupina audiovizuálních tvůrců přímo v poslanecké sněmovně. Při tiskové konferenci poslanců KSČM tajně promítla na řečnický pult podobiznu Milady Horákové. „Nám přijde úplně uvěřitelné, že tahle strana ještě 30 let po revoluci vlastně ovlivňuje chod republiky. A tou naší akcí jsme si to chtěli trošičku připomenout, aby lidi nezapomínali,“ uvedl k tomu člen skupiny audiovizuálních tvůrců Tomáš Dvořák. Promítání trvalo pár minut. Pak na něj upozornil fotograf Haló novin a autoři projekce museli sněmovnu opustit.
„Myslím si, že to bylo velmi neseriózní jednání, protože to proběhlo na parlamentní půdě a bylo to porušení všech demokratických principů,“ řekla k tomu mluvčí KSČM Helena Grofová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef