Lubomír Volný je na neschopence, přesto obráží demonstrace. Mám vycházky, tvrdí

06.01.2022 19:30 | Kauza

Někdejší poslanec, hlasitý kritik proticovidových opatření Lubomír Volný, budí kontroverze i v době, kdy není v dolní komoře Parlamentu. Je totiž v pracovní neschopnosti, ale i přesto objíždí demonstrace. Tvrdí, že může. Píše to server iDNES.cz.

Lubomír Volný je na neschopence, přesto obráží demonstrace. Mám vycházky, tvrdí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Volný

Lubomír Volný, jenž je v současné době v pracovní neschopnosti, se účastnil demonstrací bojujících proti povinnému očkování v souvislosti s koronavirovou situací v Česku. Například vystupoval na pražské Letné či v Brně.

Mluvčí Poslanecké sněmovny Roman Žamboch serveru Aktuálně.cz k Volnému uvedl pouze to, že týden před ukončením mandátu poslance nahlásil Volný, že je v pracovní neschopnosti. Více podle svých slov říct nemůže.

Sám Volný pak médiím potvrdil, že je na nemocenské stále, v účasti na demonstracích však problém nevidí. Podle něj je vše v pořádku. „Nebylo to v kolizi s mým zdravotním stavem. Mám vycházky a také mám právo si zajistit takovou zdravotní péči, kterou považuji já osobně jako pacient za pro mě vhodnou,“ podotkl Volný. 

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) uvedla, že nemocenská není vyplácena z rozpočtu Poslanecké sněmovny. „Ačkoliv toto jednání považuji minimálně za nemorální, ze své funkce nemám žádnou pravomoc s tím cokoliv dělat. Jednat by však zcela jistě měla ČSSZ, která může provést kontrolu a dávku odebrat,“ dodala Pekarová Adamová s tím, že ačkoliv se Volný prezentuje jako bojovník proti příživníkům, sám svým chováním prokazuje, že jím je on sám.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…