Lžete, obvinil biskupský sekretář ČSSD. Gajdůšková mu pohrozila, že změní zákon

21.11.2013 23:06

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se na dnešní schůzce se zástupci církví nedohodl o snížení restitučních náhrad. Ač by se tedy mohlo zdát, že setkání nepřineslo žádný výsledek, místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková je přesvědčená o opaku. „Schůzka přinesla vůli jednat a to je pro nás strašně důležité,“ prohlásila v pořadu Události, komentáře na ČT24.

Lžete, obvinil biskupský sekretář ČSSD. Gajdůšková mu pohrozila, že změní zákon
Foto: hns
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž
reklama

Gajdůšková pevně věří, že se sociální demokraté nakonec s církvemi ohledně revize jejich vyrovnání se státem dohodnou. Svůj názor opírá o tvrzení, že spolu sdílejí několik hodnot, a to solidaritu, sociální cítění a péči o ty, kteří to potřebují.

„Nedokážu si představit, že by církve vyslaly vzkaz společnosti: ‚Nám nezáleží na těch nejpotřebnějších, chceme zadlužit zemi 59 miliardami‘,“ poznamenala. V případě, že by přece jen nedošlo ke shodě, naznačila, že vyloučit nelze ani změnu zákona. „Většina politických subjektů ve sněmovně nesouhlasí s formou církevních restitucí, takže za sebou mají také většinu občanů České republiky,“ dodala. A církev si to prý jistě uvědomuje také.

Svými slovy ale rozesmála dalšího hosta pořadu, generálního sekretáře České biskupské konference Tomáše Holuba. „Argumenty proti církevním restitucím jsou naprosto mylné a je to pro nás velmi těžké. ČSSD zkrátka ve své volební kampani lhala,“ zaútočil. Doufá proto, že speciální expertní komise konečně předloží fakta, která se pak dozví i celá veřejnost.

Zdůraznil, že církev nefunguje jako politické strany, které nejprve lidem pomáhají, ale jen krátkou dobu, protože pak jim dojdou peníze. „Intenzivně z vlastního rozpočtu podporujeme rodiny i seniory, není pravda, že ne,“ bránil se nařčení Gajdůškové s tím, že jim  se to ale daří v mnohem delším časovém horizontu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…