Lžou! Klaus ml. v boji s novináři. Jde o EU a NATO, je to trochu jinak

8.4.2020 4:48 odp.

Václav Klaus ml. se ostře pustil do serveru Seznam Zprávy, který, podle něj, lživě a dezinformačně píše o jeho úterních slovech v Poslanecké sněmovně. Na Seznamu Zprávách se objevila informace, podle níž Klaus ml. žádá vystoupení České republiky z Evropské unie i ze Severoatlantické aliance. To lídr Trikolóry rázně odmítá a přidává jako důkaz zápis ze Sněmovny.

Lžou! Klaus ml. v boji s novináři. Jde o EU a NATO, je to trochu jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

Anketa

Václav Klaus ml. navrhl, abychom EU hned vypověděli Lisabonskou smlouvu. Souhlasíte?

98%
2%
hlasovalo: 25890 lidí
Server Seznam Zprávy podle Klause ml. informoval o jeho slovech v Poslanecké sněmovně dezinformačně, když napsal titulek „Opusťme Evropskou unii, vyzývá i Klaus ml.“. V textu pak podle něj chybně uvádí, že Klaus ml. chce opustit nejen EU, ale NATO, protože o nich v době koronavirové krize vůbec nebylo slyšet.

„Včera jsem vyzval k odstoupení od Lisabonské smlouvy. Seznam Zprávy o tom referují po svém – dezinformačně. To, co jsem opravdu řekl, najdete ve stenozáznamu ze Sněmovny. O NATO jsem neřekl ani jedno slovo a důvodem mého návrhu není, že by mě mrzelo, že o EU teď není slyšet. To mě fakt netrápí. Důvodem je ztráta suverenity ČR,“ rozohnil se Klaus ml. na svém facebooku.

Přidal zápis ze Sněmovny jako důkaz, že Seznam Zprávy dle něj nepíšou pravdu. Klaus ml. ve svém projevu řekl, že „žádá jednostranné vypovězení Lisabonské smlouvy Českou republikou, a také žádá vládu, aby okamžitě stáhla z programu parlamentu veškeré evropské směrnice a nařízení“. O vystupování z EU nebo dokonce ze Severoatlantické aliance se jím zveřejněný zápis nezmiňuje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jmaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…