MDŽ: Patriarchát zabíjí víc než koronavirus, volaly v Praze feministky

08.03.2020 18:13

Dnes slavíme Mezinárodní den žen. Příslušnice něžného pohlaví v tento den dostávají květiny a drobné dary. České feministky však mají za to, že to nestačí. Domnívají se, že místo květin je třeba posilovat práva žen. Své názory daly jasně najevo při pochodu Prahou. Nesly si s sebou transparenty jako „Pryč s hranicemi: Pryč s Erdoganem, sem s istanbulskou úmluvou“.

MDŽ: Patriarchát zabíjí víc než koronavirus, volaly v Praze feministky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudé jmelí a karafiáty
reklama

Několik stovek žen a mužů se v neděli vydalo na pochod Prahou. Chtěli dát najevo, že na práva žen v této zemi není stále brán dostatečný ohled. V čele průvodu demonstrantky nesly velký transparent s nápisem „Místo karafiátů konec patriarchátu“. A pod dohledem několika policistů hlasitě a odhodlaně volaly „Moje tělo, moje volba“.

Nechyběly ani transparenty s hesly jako „Levice – stejné platy za stejnou práci“,  „Svoboda, rovnost, sesterstva“, „Pryč s hranicemi: Pryč s Erdoganem, sem s istanbulskou úmluvou“, „Na 7 tisíc žen je v České republice každý rok znásilněno“, „Patriarchát zabíjí víc než koronavirus“ a tak podobně.

Někteří z účastníků pochodu kráčejícího centrem města např. kolem Klementina nesli vlajky LGBT komunity.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…