MF: Náměstci Hornochová ani Wagenknecht rezignaci nenabídli

4. 3. 2015 19:36

Změny na postech náměstků nedávají podle Ministerstva financí smysl. Simona Hornochová ani Lukáš Wagenknecht rezignaci nenabídli. Uvedl to mluvčí ministerstva Radek Ležatka v reakci na informace serveru Echo24.cz. Podle serveru oba náměstci nabídli rezignaci kvůli sporu s ministrem Andrejem Babišem (ANO) ohledně systému elektronických registračních pokladen.

MF: Náměstci Hornochová ani Wagenknecht rezignaci nenabídli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Prý systém neprosazují dostatečně razantně. "Je to samozřejmě lež," řekl Babiš ČTK. Echo24.cz si za svými informacemi stojí, sdělilo vedení redakce.

"Rezignaci jsem nikomu nenabízela a nikdo ji po mne nežádal. Na projektu EET (elektronická evidence tržeb), stejně jako na dalších úkolech souvisejících s daňovou agendou nadále intenzivně pracuji," uvedla Hornochová. Ve stejném duchu se vyjádřil i Lukáš Wagenknecht.

Stojím si za svým, reaguje Balšínek

Podle Ministerstva financí je zpráva serveru Echo24.cz další ze série účelově zavádějících informací. Ministr Babiš kritizoval práci internetového serveru Echo24.cz už v minulosti. Měl pochybnosti o tom, kdo server financuje. Vydavatel Dalibor Balšínek mu sdělil, že 95 procent společnosti vydávající Echo24.cz vlastní on sám, zbývající podíl patří obchodní ředitelce Petře Feřtové. Sám Balšínek již několikrát prohlásil, že provoz vydavatelství Echo Media je financován z úvěru od Jana Klenora, který tak není investorem, ale je věřitelem vydavatelství.

Balšínek v dnešním vyjádření pro ČTK zdůraznil, že si za zveřejněnými informacemi stojí a mají je ověřené. "Zveřejnění není vedeno úmyslem Andreje Babiše poškodit," dodal Balšínek s tím, že o napětí mezi dvěma náměstky a ministrem je informována několik lidí z ministerstva.

Server Echo24.cz dnes s odvoláním na zdroje z ministerstva uvedl, že Babiš kritizoval práci Hornochové a Wagenknechta. Nelíbí se mu prý, že se příprava zavedení systému pokladen podle chorvatského vzoru zdržuje a není jisté, že systém začne fungovat v lednu 2016. S Hornochovou se podle serveru Echo24.cz dostal Babiš do konfliktu kvůli zdržení už v prosinci. Wagenknecht pak prý počátkem února odmítl podepsat dvousettisícovou zakázku pro firmu BDO IT na supervizi budování systému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…