Macronův muž: Le Pen je měkká vůči Islámu. Mělo to okamžitý efekt

13.02.2021 16:04

Francie se zřejmě otáčí vzhůru nohama. Macronova vláda obrací. Ministr vnitra obvinil během televizní debaty známou političku Marine Le Penovou z příliš měkkého přístupu vůči Islámu. Zpráva je dle sociologa prý jasná: „Macron bere boj proti islamismu jako jediný vážně.“

Macronův muž: Le Pen je měkká vůči Islámu. Mělo to okamžitý efekt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine le Pen

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25362 lidí
Co se to děje ve Francii? Profesor sociologie Daniel Zamora Vargas si povšiml veřejné debaty mezi antiimigrační a protiislámskou političkou Marine Le Pen a současným ministrem vnitra ve vládě liberálního a „multikulturalistického“ prezidenta Macrona, Géraldem Darmaninem. A co ho na střetu tak zaujalo?

Vládní ministr Darmanin v podstatě političku, známou svými vlasteneckými názory, obvinil z toho, že je příliš měkká vůči islámu ve Francii. Podle Vargase šlo ministrovi hlavně o to dokázat, že je na tzv. islamismus tvrdší a ostřejší než Le Penová. Ta dokonce v jednom okamžiku debaty zůstane zcela beze slov a vypadá, že nevěří vlastním uším.

Ministr se, dle Vargase, takto do Le Penové pustil proto, že je podle něj příliš měkká oproti ostatním členům její vlastní strany. Vargas dále soudí, že celý ministrův projev je poněkud ironický a hloupý, ale také, že perfektně ilustruje zprávu, kterou chce zřejmě celá Macronova administrativa vyslat do světa, tedy že „Le Penová nemyslí boj proti islamismu vážně, ale my ano“.

Je asi příhodné upozornit na to, že Marine Le Pen je dlouhodobá předsedkyně Národní fronty, europoslankyně a velká kritička evropského multikulturalismu. Přátelstvím s ní se v České republice často chlubí zejména lídr SPD Tomio Okamura.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AZy

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…