Podle listu se novelou vysokoškolského zákona cítí ohrožena zejména Středoevropská univerzita (CEU) v Budapešti. Podnikatel a milionář Soros ji založil v roce 1991 s úmyslem podpořit přechod regionu od komunistických diktatur k demokracii. Školu, kterou navštěvují studenti z desítek zemí, absolvovala řada politiků, akademiků i čelných činitelů v oblasti kultury.
Podle britského listu The Guardian jsou představitelé CEU přesvědčeni, že chystané úpravy právního předpisu jsou namířeny přímo proti jejich instituci. Poukazují přitom na to, že tyto změny univerzitě znemožní pokračovat ve své činnosti v Budapešti.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

