Magistrát prodloužil demonstrantům stanování na Klárově

14. 5. 2012 17:02

Pražský magistrát prodloužil povolení lidem, kteří táboří na pražském Klárově, aby tak protestovali proti politickému systému. ČTK to dnes sdělil zástupce hnutí Okupujte (Occupy) Jan Cemper. Proti stanovému městečku v parku nedaleko stanice metra Malostranská však protestuje vedení městské části Praha 1, podle kterého si na demonstranty stěžují ostatní občané. Stížnosti chce prověřit odbor životního prostředí Prahy 1, uvedla mluvčí městské části Veronika Blažková.

Magistrát prodloužil demonstrantům stanování na Klárově
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Protest hnutí Occupy Prague
reklama

Protestní tábor stojí na Klárově dva týdny. V noci mu mělo vypršet povolení, které mu dalo vedení Prahy. "Shromáždění bylo prodlouženo dál, u magistrátu problém není. Ale možná nám bude dělat problém městská část," uvedl Cemper.

Stany musejí být označeny jako petiční stánky

Praha 1 se opravdu proti stanování na svém území ohradila. "V současné době je zřejmé, že tyto stany jsou příčinou poškozování zeleně, a obyvatelé v přilehlých budovách si začínají stěžovat i na zápach z těchto míst, který vznikl využíváním stromů jako veřejných toalet," uvedla mluvčí městské části Blažková.

Vedení Prahy 1 vadí, že lidé na Klárově stanují v rozporu s příslušnými právními předpisy hlavního města Prahy. "Shromažďovací zákon a právo petiční si někteří asi špatně vysvětlili jako právo na obsazení libovolného prostředí se stany," míní Blažková.

Pražský magistrát od počátku demonstrantům povolil na místě setrvávat, pokud své stany označí jako petiční stánky. Vztahuje se tak na ně petiční zákon, který jim povoluje u stánků přebývat. Podle Blažkové by přitom nemělo shromažďovací a petiční právo rušit zákaz stanování v hlavním městě. "Petiční stany a transparenty k těmto akcím patří, ale stanová městečka, která narušují své okolí, petiční záměr dle nás nesplňují," dodala.

Aktivisté chtějí v kempu po vzoru světového hnutí Occupy setrvávat co nejdéle. Na pravidelných sněmech diskutují o možnostech změny politické situace. Pořádají také happeningy, koncerty, přednášky a další akce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…