Majerová Zahradníková to vytmavila pokrytcům. Blíží se 21. srpen...

19.08.2021 18:54

„Stejně jako si skoro každý v Americe pamatuje, kde byl, když zavraždili prezidenta Johna Kennedyho, stejně jako si skoro každý na světě pamatuje, kde byl, když padala newyorská dvojčata, tak i u nás si takřka všichni lidé ze starší generace pamatují, kde zrovna byli, když okupační vojska Varšavské smlouvy vtrhla v noci z 20. na 21. srpna do Československa,“ vzpomíná pro čtenáře ParlamentníchListů.cz šéfka Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková (TSS). Upozorňuje na dvojí metr v případě klíčových historických událostí.

Majerová Zahradníková to vytmavila pokrytcům. Blíží se 21. srpen...
Foto: Archiv Zuzany Majerové Zahradníkové
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková, lídryně Trikolóry

Anketa

Má naše účast v NATO smysl?

4%
94%
hlasovalo: 26145 lidí
Majerová Zahradníková řadí 21. srpen mezi významná data, ke kterým se vztah jednotlivců formoval na základě toho, jak byly srpnové události později interpretovány. „A je už jen a jen na nás, co si z toho vezmeme, čemu věříme, čemu nevěříme, jak o tom sami přemýšlíme a co z toho vyvozujeme,“ říká lídryně Trikolóry. Interpretace dějinných událostí se podle ní v čase mění. „A nejen na přelomu historických epoch, tedy když se u nás po sametové revoluci měnil režim, ale také v posledních letech, a to v závislosti na vývoji našich mezinárodních vztahů. Současnost pak nahlížení do minulosti podstatně determinuje. Pak už to ale není ani tak moc o historii jako spíš o propagandě,“ říká.

A dále svou myšlenku rozvádí: „Abychom si správně rozuměli. Právě režimní propaganda má na svědomí, že zatímco zvěrstva druhé světové války a tehdejší okupaci naší republiky nezpůsobilo Německo, nýbrž jakési podivné nacisticko, se srpnem je to přesně obráceně. Podle současné propagandy nás neokupovaly komunistické země Varšavské smlouvy ani Sovětský svaz, nýbrž Rusko. A kdo za to může? Samozřejmě že Putin. Jenže to to pak celé není ani tak o historii jako spíše o naší současnosti.“

Ke dvojímu metru stran roků 1939 a 1968 pak Majerová Zahradníková říká: „V prvním případě se ideové kořeny zla, tedy samotný nacismus, zdůrazňují ad absurdum až tak, že Němci a Německo coby skuteční původci onoho zla ze sdělení mizí, v druhém případě se ideová příčina zla, totiž komunismus, smlčuje, a naopak se do popředí vystrkuje stát, totiž Rusko, který v roce 1968 ani neexistoval.“

Před takovými tendencemi Majerová Zahradníková varuje, neboť vedou k tomu, že místo řešení současných problémů se svádějí „staré války". „A ještě něco. Kdo tohle píše, není ruský agent ani Putinův zaprodanec, jak se nám mentální neobolševici a eurobolševici, kteří si v hlavě pouze přepólovali znaménka, snaží namluvit, nýbrž člověk, který má oči, uši i mozek a nezapomněl je používat,“ dodává Majerová Zahradníková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

20:51 A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

I přesto, že místostarosta žádal ministra, aby k ubytování romských uprchlíků v Kramolíně nedošlo, š…