Majerová Zahradníková to vytmavila pokrytcům. Blíží se 21. srpen...
19.08.2021 18:54
„Stejně jako si skoro každý v Americe pamatuje, kde byl, když zavraždili prezidenta Johna Kennedyho, stejně jako si skoro každý na světě pamatuje, kde byl, když padala newyorská dvojčata, tak i u nás si takřka všichni lidé ze starší generace pamatují, kde zrovna byli, když okupační vojska Varšavské smlouvy vtrhla v noci z 20. na 21. srpna do Československa,“ vzpomíná pro čtenáře ParlamentníchListů.cz šéfka Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková (TSS). Upozorňuje na dvojí metr v případě klíčových historických událostí.
Majerová Zahradníková řadí 21. srpen mezi významná data, ke kterým se vztah jednotlivců formoval na základě toho, jak byly srpnové události později interpretovány. „A je už jen a jen na nás, co si z toho vezmeme, čemu věříme, čemu nevěříme, jak o tom sami přemýšlíme a co z toho vyvozujeme,“ říká lídryně Trikolóry. Interpretace dějinných událostí se podle ní v čase mění. „A nejen na přelomu historických epoch, tedy když se u nás po sametové revoluci měnil režim, ale také v posledních letech, a to v závislosti na vývoji našich mezinárodních vztahů. Současnost pak nahlížení do minulosti podstatně determinuje. Pak už to ale není ani tak moc o historii jako spíš o propagandě,“ říká.
A dále svou myšlenku rozvádí: „Abychom si správně rozuměli. Právě režimní propaganda má na svědomí, že zatímco zvěrstva druhé světové války a tehdejší okupaci naší republiky nezpůsobilo Německo, nýbrž jakési podivné nacisticko, se srpnem je to přesně obráceně. Podle současné propagandy nás neokupovaly komunistické země Varšavské smlouvy ani Sovětský svaz, nýbrž Rusko. A kdo za to může? Samozřejmě že Putin. Jenže to to pak celé není ani tak o historii jako spíše o naší současnosti.“
Ke dvojímu metru stran roků 1939 a 1968 pak Majerová Zahradníková říká: „V prvním případě se ideové kořeny zla, tedy samotný nacismus, zdůrazňují ad absurdum až tak, že Němci a Německo coby skuteční původci onoho zla ze sdělení mizí, v druhém případě se ideová příčina zla, totiž komunismus, smlčuje, a naopak se do popředí vystrkuje stát, totiž Rusko, který v roce 1968 ani neexistoval.“
Před takovými tendencemi Majerová Zahradníková varuje, neboť vedou k tomu, že místo řešení současných problémů se svádějí „staré války". „A ještě něco. Kdo tohle píše, není ruský agent ani Putinův zaprodanec, jak se nám mentální neobolševici a eurobolševici, kteří si v hlavě pouze přepólovali znaménka, snaží namluvit, nýbrž člověk, který má oči, uši i mozek a nezapomněl je používat,“ dodává Majerová Zahradníková.
Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.