Majitel domu v ostravském ghettu ho měl zbourat. Odmítl to

25.08.2012 14:55 | Zprávy

Podnikatel Oldřich Roztočil měl nechat zbourat dům č. 19 v ostravském ghettu. Dům je již vybydlený, majitel však odmítl. Hodlá se proti demoličnímu výměru odvolat. To bude moci udělat nejpozději do pondělka.

Majitel domu v ostravském ghettu ho měl zbourat. Odmítl to
Foto: rep, hns
Popisek: Nejsem vydřiduch, vždyť nájem často nepokryje ani náklady na vodu a elektřinu, říká Roztočil

Dům patřící Oldřichu Roztočilovi má být zbourán nejpozději do sobotní půlnoci. Majitel se však hodlá proti demoličnímu výměru odvolat, což může učinit nejpozději v pondělí. Má již připraven oponentní posudek, podle něhož se dají všechny Roztočilovy domy zachránit.

„Po statické stránce, která je pro rozhodnutí o případné demolici objektu podstatná, objekty nejsou nevratně poškozeny. Je možné je opravit, ale za cenu vysokých investic do okamžitého zajištění a následné rekonstrukce,“ uvedl pro deník Právo Pavel Štajnrt, inspektor ze společnosti Nemopas.

Podle jeho odhadů by demolice stála 26 milionů korun, zatímco záchrana a rekonstrukce domu o dva miliony více. Pokud se Roztočil odvolá, případem se bude zabývat stavebně správní odbor na ostravském magistrátu.

Podnikatel ale zatím s rekonstrukcí nezačal. „Nechci investovat do sanačních a záchranných prací pod hrozbou toho, že může nastoupit exekuce toho rozhodnutí. To znamená, že nejprve, než začnu cokoli dělat, musíme najít se stavebním úřadem shodu v postupu,“ prohlásil.

Demolice byla nařízena stavebním úřadem Moravské Ostravy a Přívozu. „Dům musí být neprodleně odstraněn až na úroveň terénu. Jde o vyklizený objekt, ve kterém mimo jiné chybějí stropní konstrukce a hrozí jeho samovolné zřícení,“ odůvodnila to mluvčí Jana Pondělíčková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…