Maláčová: Klaus neví, jaké je to žít pod 14 tisíc měsíčně

02.11.2020 14:32

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová pro Rádio Impuls reagovala na slova exprezidenta Václava Klause, který prohlásil, že by nejraději měla na všechno tiskárnu peněz. „Názory pana exprezidenta Klause jsou absurdní. Když se řekne jeho jméno, tak si vybavím amnestii pro zločince,“ kontrovala Maláčová. Ta se dle svých slov snaží dělat maximum, aby lidé finančně zvládli nelehké období pandemie koronaviru.

Maláčová: Klaus neví, jaké je to žít pod 14 tisíc měsíčně
Foto: Archiv PL
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Klaus kritizoval vládu a konkrétně Maláčovou za jednorázový příspěvek pro důchodce, kteří dostanou koncem roku 5000 korun. „Názory pana exprezidenta Klause jsou absurdní. Když se řekne jeho jméno, tak si vybavím amnestii pro zločince. Náš vztah je z obou stran velmi problematický. Panu exprezidentu Klausovi bych doporučila, aby si alespoň měsíc zkusil žít s důchodem pod 14 tisíc tak, jak to dělá milion českých seniorů a seniorek. Pak by možná svůj názor změnil,“ udeřila Maláčová.

Anketa

Věříte novému ministru Blatnému víc než Prymulovi?

hlasovalo: 16699 lidí

Současná doba je podle ní extrémně složitá a ona jako ministryně práce a sociálních věcí má mnoho práce. „Je to nelehká doba, lidé přišli o peníze, zaměstnání, jednoduše mají každodenní starosti, jak budou fungovat dál. A těmto lidem musíme pomoci, nemáme pomáhat plošně, ale těm, kteří to potřebují. Musím říci, že jde o velmi vysoké vypětí a pracovní tempo. Já ale udělám všechno pro to, abych svou misi splnila,“ řekla Maláčová a že o rezignaci určitě neuvažuje.

Zadlužení státu je podle ní v dnešní době nutností. „To zadlužení státu teď stoupá ve všech vyspělých zemích na světě, protože ten virus nám všem udělal velkou čáru přes rozpočet. My se na ministerstvu práce a sociálních věcí snažíme konat tak, aby se skutečně pomáhalo jen těm, kteří si to zaslouží,“ zopakovala Maláčová.

Místo škrtů výdajů na armádu, které se teď v Poslanecké sněmovně řeší, by Maláčová prý raději hledala jiné zdroje. „Já si myslím, že bychom měli spíše hledat zdroje ve státním rozpočtu než řešit škrty. V tuto chvíli, kdy navíc armáda velmi pomáhá, bychom se měli dívat po jiných zdrojích. Dlouhodobě říkám, že se musí bojovat proti odlivu zisků, daňovým rájům. Chtěla bych, aby ti velcí a silní začali platit daně tak, jako to dělají malí, poctiví podnikatelé,“ uvedla Maláčová s tím, že nadnárodní korporace každoročně nedaní asi pět set miliard korun.

Superhrubá mzda je podle ní podvod pravice, konkrétně ODS a TOP 09, na voličích. „Oni slibovali snižování daní, ale neudělali to. My to konečně zrušíme, protože s tím přišla pravice. Ale musíme to udělat takovým způsobem, aby se pomohlo nízkopříjmovým a aby se nepřidávalo těm bohatým nebo super bohatým a také aby se jednalo citlivě se stáním rozpočtem,“ dodala ministryně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: jmaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…