Malí farmáři jsou z nominace Jurečky nadšeni. Velká družstva mnohem méně

22.12.2013 17:26

Zemědělci jsou ve svých reakcích na předpokládaného nového ministra zemědělství Mariana Jurečku z KDU-ČSL rozděleni. Jejich profesní organizace se vyjadřují odlišně. Agrární komora zastupující převládající silná zemědělská družstva a akciové společnosti designovaného ministra spíše rezervovaně odmítá, zatímco Asociace soukromého zemědělství v Jurečkovi sedlačícím na rodinném statku spatřuje sobě blízkého člověka. Zemědělští odboráři by upřednostnili v křesle ministra zástupce nejsilnější strany, ČSSD, tradičního spojence odborů.

Malí farmáři jsou z nominace Jurečky nadšeni. Velká družstva mnohem méně
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji

„Já ho především obdivuji, že si na to při svém mládí troufá. O reformě Společné zemědělské politiky EU neví vůbec nic. A bere si na sebe obrovskou zodpovědnost. A mohu říci jen pouze to, že ta naše žádost, aby tam seděl kompetentní ministr, splněna nebude,“ okomentoval nominaci Jurečky prezident Agrární komory Jan Veleba. „Budeme to monitorovat a budeme se k tomu vyjadřovat. Samozřejmě bych si velmi přál, abych se mýlil. Pokud se budu mýlit, tak budu první, kdo se mu (Jurečkovi) omluví,“ dodal prezident Agrární komory. Zprávu o tom přinesl internetový deník Týden.

Předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík naopak v Miarianu Jurečkovi na Ministerstvu zemědělství spatřuje naději na vyvážený vývoj v oblasti.

Naopak velmi skeptický byl předák zemědělských odborů Bohumír Dufek: „Jsem přesvědčen, že je to velká chyba ČSSD, že se vzdali resortu zemědělství. Velká část voličů z vesnic totiž volila ČSSD. Kvality navrhnutého ministra vyhodnotí čas.“ Zároveň však doufá, že do politiky vstoupí rozum. „A přál bych všem, aby se stát dostal z marasmu a zvedla se životní úroveň,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…